Subaru BRZ STI? | Wizyta Subaru w japońskim urzędzie patentowym

Czy powstanie Subaru BRZ STI? Wszystko wskazuje na to, że Subaru jest coraz bliżej takiej decyzji. Japończycy zgłosili już podrasowaną wersję BRZ do urzędu patentowego

Subaru WRX S4 | Jak wygodne STI

Oczywiście ta informacja nie przesądza jeszcze o losie ekstremalnego Subaru BRZ, ale pozwala nam podejrzewać, że wersja STI jest więcej niż realna. Toyota, która wspólnie z Subaru opracowała BRZ ostatnio zapowiedziała wprowadzenie do produkcji "mniejszego brata GT86", modelu S-FR i rychłe pojawienie się konceptu nowej Supry. Najwyraźniej Subaru nie zamierza pozostawać w tyle i również szykuje nam rasowe, sportowe auto.

Serwis AutoGuide, który stoi za odkryciem wniosku patentowego opublikował również pierwsze szkice modelu. Szkice do złudzenia przypominają koncepcyjne Subaru BRZ STI Performance Concept z Salonu Nowy Jork 2015. Przypomnijmy, tam moc przekraczała 300 KM, a niektórzy mówili nawet o 350 KM. Czy Subaru zdecyduje się na aż tak mocny silnik?

Używane Subaru Impreza - sprawdź ogłoszenia

Spekuluje się, że najpierw zapoznamy się z nowym wcieleniem Subaru BRZ i jego siostry bliźniaczki Toyoty GT86 (po 4 latach czas na facelifting), a dopiero potem Subaru zdecyduje się na oficjalne potwierdzenie wersji STI.

ZOBACZ TAKŻE:

SUBARU IMPREZA 5D | ZAPOWIADA SIĘ ŚWIETNIE

Subaru Impreza 5d ConceptSubaru Impreza 5d Concept fot. Subaru

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.