Wiesmann powróci? Do gry wchodzą inwestorzy z Wielkiej Brytanii

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku będziemy świadkami wielkiego powrotu Wiesmanna. W niemieckiego producenta zainwestowała dwójka z Wielkiej Brytanii, Roheen Berry oraz Anita Tatalovic

Wiesmann bankrutem

Ostatnio o możliwym uratowaniu Wiesmanna słyszeliśmy pod koniec 2013 roku. Wydawało się wtedy, że niemiecki producent bardzo oryginalnych samochodów sportowych będzie mógł na chwilę odetchnąć i oddalić od siebie widmo bankructwa. Jednak jak wiemy, Wiesmann musiał na jakiś czas zawiesić swoją działalność. Wszystkich miłośników Wiesmanna na pewno ucieszy informacja, że nad marką znowu zaświeciło słońce. Wszystko za sprawą Roheen Berry i Anity Tatalovic.

Plotki o powrocie są tym wiarygodniejsze, że dwójka z Wielkiej Brytanii powołała do życia "Wiesmann Automotive GmbH", a w opisie nowo powstałego przedsiębiorstwa pojawiły się słowa o "projektowaniu, planowaniu, produkowaniu i dystrybucji samochodów sportowych, części do nich i działalności tuningowej". Oprócz Wiesmann Automotive GmbH zarejestrowano jeszcze dwie spółki "Wiesmann Immobilien GmbH" oraz "Wiesmann International GmbH".

Na odpowiedź na pytanie o przyszłość Wiesmanna trzeba będzie jeszcze poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że marka naprawdę powróci. Trzymamy za Niemców i dwójkę inwestorów z Wielkiej Brytanii kciuki.

ZOBACZ TAKŻE:

MAZDA MX-5 | CENY W POLSCE

2015 Mazda MX-52015 Mazda MX-5 fot. Mazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.