Salon Los Angeles 2015 | Subaru Impreza | Do gry wkracza sedan

W Tokio Subaru pochwaliło się konceptem nowej pięciodrzwiowej Imprezy. Na targi w Los Angeles Japończycy przyszykowali koncept sedana

Subaru WRX S4 | Jak wygodne STI

Nowa Impreza będzie pełnić rolę najważniejszego modelu w gamie Japończyków. Będzie to pierwsze auto zbudowane na nowej płycie podłogowej, z której będą korzystać także pozostałe modele marki w przyszłości. Subaru do premiery nowej generacji podchodzi więc bardzo poważnie i powoli dawkuje emocje. W Tokio zaprezentowano koncept wersji pięciodrzwiowej, w Los Angeles zapoznamy się z sedanem.

Po "zwiastunie" w postaci zdjęcia, na którym widzimy tylko bok samochodu, nie sposób wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Możemy jedynie stwierdzić, że linii bocznej nowej Imprezy nie powstydziłoby się żadne auto ze sportowymi aspiracjami. Ale wiemy na co postawili Japończycy w koncepcie hatchbacka. Tam na pierwszym miejscu były ostre linie, wyraźne przetłoczenia, duże koła, wydatne nadkola, wąskie przymrużone LED-owe reflektory, charakterystyczny grill i dynamiczna sylwetka.

Używane Subaru Impreza - sprawdź ogłoszenia

Oczywiście trudno teraz spekulować na temat jednostek napędowych. W Tokio Japończycy zasygnalizowali, że możemy spodziewać się czterocylindrowych bokserów. Wiele wskazuje na to, że w Stanach Zjednoczonych Impreza zadebiutuje z zupełnie nowym, dwulitrowym bokserem. Jak przystało na czasy downsizingu, później do oferty dołączyłyby mniejsze (1,6 litra), doładowane jednostki.

Koncept w pełnej krasie zobaczymy już podczas Salonu Samochodowego Los Angeles 2015 - targi w Kalifornii ruszają 17 listopada. A kiedy nowej Imprezy można spodziewać się na drogach? Przy prezentacji konceptu hatchbacka Subaru za realny termin podawało końcówkę roku 2016 albo początek 2017.

ZOBACZ TAKŻE:

SUBARU IMPREZA 5D | ZAPOWIADA SIĘ ŚWIETNIE

Subaru Impreza 5d ConceptSubaru Impreza 5d Concept fot. Subaru

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.