Słynny Walter de Silva przechodzi na emeryturę

W motoryzacji kończy się pewna epoka - na emeryturę przechodzi Walter de Silva, żywa legenda samochodowych projektantów

Nowy VW Phateon | Ciągle w planach, ale później

Ostatnio Walter de Silva szefował działowi designu koncernu Volkswagena i odpowiadał za linię stylistyczną wszystkich marek samochodów osobowych koncernu Volkswagen. Po przejściu na emeryturę, Włoch dalej będzie się udzielał w Volkswagenie, ale już tylko jako doradca do spraw stylistycznych.

Przed Volkswagenem, Walter de Silva pracował w Fiacie i Alfie Romeo. Z niemieckim koncernem, Silva związany jest od 1998 roku, kiedy to został szefem centrum designerskiego Seata. W 2002 roku awansował i stał się odpowiedzialny za wygląd Audi i Lamborghini. W 2007 roku został stylistycznym szefem wszystkich szefów całego VAG-a.

Używany VW Tiguan - ogłoszenia

"Walter de Silva to człowiek niezwykle twórczy, z włoskim wyczuciem piękna i stylu, jednocześnie cechują go dbałość o szczegół, systematyczność i dyscyplina". - mówi Matthias Muller, Prezes Zarządu Volkswagen AG - "Walterowi de Silvie udało się stworzyć w Volkswagenie wspólną dla wielu marek kulturę i metodykę designu, której próżno szukać w naszej branży. Jednocześnie stał na straży wysokiej kreatywnej niezależności marek i poszczególnych działów designu każdej z nich."

Włoch odpowiada za kilka wspaniałych i ciekawych samochodów, które przypominamy w naszej galerii. Znalazło się tam miejsce dla pięknych Alf, spektakularnych Lamborghini, Seata paru Volkswagenów i Audi. A który samochód sam de Silva uważa za swoje największe dzieło? To Audi A5, które określił kiedyś mianem "najładniejszego samochodu", jaki kiedykolwiek zaprojektował.

ZOBACZ TAKŻE:

AUDI A6 | LUKSUS W WIELU ODSŁONACH

Audi A6 LimousineAudi A6 Limousine fot. Michał Dek

Więcej o: