Dacia | Sprzedano już 3 500 000 samochodów Dacii

Dacia osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej historii. Od chwili powrotu na rynek rumuńska marka sprzedała 3,5 mln samochodów

Dacia Logan MCV | Nasz test

Inwestycja w rumuńską markę okazała się dla koncernu Renault strzałem w dziesiątkę. W nieco ponad 10 lat Dacii udało się sprzedać już 3,5 mln samochodów. Rumuńska marka obecna jest w Europie oraz w niektórych pozaeuropejskich krajach regionu Morza Śródziemnego. Jubileuszowy samochód to Dacia Sandero Stepway, którą zamówiła 32-letnia Jody Panov z Wielkiej Brytanii. Kluczyki do auta przekazał jej Denis Le Vot.

Używana Dacia Duster - ogłoszenia

-Dziś przekazujemy 3,5-mln kluczyki do samochodu Dacia i bardzo cieszę się, że odbywa się to w Wielkiej Brytanii, w miejscu, w którym wprowadziliśmy markę na rynek w 2013 roku - wyjaśnia Denis Le Vot, dyrektor handlowy regionu Europa G9 Grupy Renault. -Przekraczając próg 3,5 mln klientów, marka Dacia potwierdza swój sukces osiągnięty prostą i jasną obietnicą, idealnie odpowiadającą oczekiwaniom klientów poszukujących niezawodnych i bezpiecznych pojazdów, z ofertą nowoczesnego wyposażenia i usług, w przystępnych cenach - dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec sukcesów budżetowej marki Renault. Dacia konsekwentnie zwiększa swoją sprzedaż. I tak w pierwszej połowie 2015 roku jej globalna sprzedaż wzrosła o 10,1% w porównaniu z analogicznym okresem 2014. W samej Europie sprzedaż wzrosła o 5,5% i dobiła do 205 436 samochodów w pierwszych sześciu miesiącach roku. W 19 z 44 krajów, na których Dacia działa, w tym roku zostały ustanowione sprzedażowe rekordy.

Dacia jest oczywiście obecna także na polskim rynku. Co znajdziemy w salonach rumuńskiej marki? Modele Sandero, Logan (również w praktyczniejszej odmianie MCV), Dokker, Dokker Van, SUV-a Duster oraz Lodgy.

ZOBACZ TAKŻE:

DACIA DUSTER | PREZENTACJA MODELU

Dacia DusterDacia Duster fot. Dacia

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.