Wideo | Kto będzie szybszy? Nico Rosberg czy Martin Kaymer?

Marketingowcy prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach - ci z Mercedesa postanowili posłać na tor kierowcę F1 i profesjonalnego golfistę

Mercedes GLE dla Justyny Kowalczyk

Chyba nikomu, kto interesuje się sportami motorowymi nie trzeba przedstawiać Nico Rosberga. Niemiec od dłuższego czasu jeździ w Formule 1, a w ostatnich dwóch sezonach znajduje się w ścisłej czołówce. Mimo że na torze już drugi raz musiał uznać wyższość zespołowego kolegi Lewisa Hamiltona, to zwyciężył w kilku wyścigach i najprawdopodobniej sięgnie po tytuł wicemistrza. Mercedes postanowił wystawić przeciwko Rosbergowi jednego ze swoich ambasadorów - golfistę Martina Kaymera. Niemcy zmierzyli się na torze Brooklands za kierownicą Mercedesa AMG GT.

Używany Mercedes klasy A już od...

Oczywiście wynik takiego pojedynku byłby zbyt prosty do przewidzenia. Nie ulega wątpliwości, że przy równych warunkach Nico Rosberg nie dałby rodakowi szans. Dlatego wymyślono dla niego utrudnienie, które wyrównało rywalizację - Nico ruszył ze startu zatrzymanego, a Martin lotnego. Wiemy, że panowie spotkają się ponownie. Tym razem na polu golfowym, a ich zadaniem będzie trafienie piłeczką jak najbliżej wyznaczonego dołka.

A kto wygrał w pojedynku na torze? Różnica wyniosła tylko 23 setne sekundy...

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES AMG GT | CENY W POLSCE

Mercedes AMG GTMercedes AMG GT fot. Mercedes

Więcej o: