Mazda MX-5 | Ku czci bohaterów

Dzisiaj 11 listopada. W Polsce to Dzień Niepodległości, ale w wielu innych krajach w tym dniu obchodzi się zakończenie I wojny światowej. Brytyjski oddział Mazdy przyszykował z tej okazji specjalny egzemplarz MX-5

Mazda CX-3 | Ceny w Polsce | Dobrze wyposażona

W Zjednoczonym Królestwie i innych krajach Wspólnoty Narodów 11 listopada obchodzi się Dzień Pamięci. To święto, które upamiętnia zakończenie I wojny światowej i ofiary poległe w konfliktach zbrojnych w ogóle. Symbolem tego podniosłego dnia jest czerwony mak, a wielu Brytyjczyków nosi je przypięte do ubrania. Charakterystyczne kwiaty zobaczymy też np. na koszulkach piłkarskich. Bardzo często Dzień Pamięci nazywany jest właśnie Dniem Maku (Poppy Day). Dochód ze sprzedaży sztucznych maków przekazywany jest organizacjom zajmującym się weteranami.

Mazda postanowiła oddać cześć bohaterom i ofiarom wojennym i wraz z Mission Motorsport stworzyła specjalną, okolicznościową Mazdę MX-5. Motywem przewodnim jest oczywiście specjalne malowanie w maki.

Używana Mazda MX-5 - sprawdź oferty

Z okazji Dnia Pamięci mały roadster trafił na tor Anglesey w północnej Walii, aby pokonać równe 1000 km. Mazda i Mission Motorsport chcą tym samochodem pokazać, że sporty motorowe również mogą brać udział w upamiętnianiu tak ważnych wydarzeń. Mazda uczciła także weteranów na swój sposób - 8 listopada zorganizowała Wyścig Pamięci, w którym wzięli udział. Celem imprezy było udowodnienie, że nic nie może przeszkodzić człowiekowi w odnoszeniu sukcesów.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 | Pierwsza jazda | Tak to się robi w Japonii

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.