Opóźnienia w Alfie Romeo | Giulia i SUV później?

Z Włoch napływają do nas smutne informacje. Wszystko wskazuje na to, że na długo wyczekiwaną Giulię przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać

Wideo | Alfa Romeo Giulia | Piękno w ruchu

Przepiękna Alfa Romeo Giulia miała pojawić się w Europie już pod koniec 2015 roku. Jednak z koncernu Fiat Chrysler Automobiles płyną bardzo niepokojące wieści. Wszystko wskazuje, że premiera Giuli zostanie przeniesiona o parę miesięcy. "Końcówka roku 2015" zamienia się w "połowę 2016".

Powodów do zadowolenia nie mają też miłośnicy SUV-ów. Podobny los spotkał zbliżającą się Alfę z tego popularnego segmentu. Tu opóźnienie może być jeszcze większe, mówi się o 9 miesiącach. Plany mówiły o wprowadzeniu SUV-a do produkcji w drugiej połowie 2016 roku. Tak więc teraz realniejszą datą wydaje się być rok 2017. BMW X3, Audi Q5 oraz Mercedes GLC mogą na razie spać spokojnie.

Używana Alfa Romeo 159 - ogłoszenia

Skąd te opóźnienia? Wszystko przez kłopoty gospodarcze w Państwie Środka. To właśnie rynek chiński miał być jednym z głównych celów nowych modeli Alfy Romeo. Spowolnienie chińskiej gospodarki zmusiło Alfę do przemyślenia swoich planów. A przypomnijmy, marka chciała już w 2018 roku sprzedawać 400 000 samochodów rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

ALFA ROMEO GIULIA | PIĘKNA WŁOSZKA

Alfa Romeo GiuliaAlfa Romeo Giulia Fot. Alfa Romeo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.