Porsche Macan | Nowości w palecie SUV-a

Porsche postanowiło zaktualizować ofertę swojego najmniejszego SUV-a. Macan został wzbogacony o nową generację systemu PCM, reflektory LED, nowy sterownik układu kierowniczego, czy pakiet stylizacji dla wersji Turbo

Konfrontacja | Mercedes-AMG GT S vs. Porsche 911 Carrera 4 GTS

Jedną z głównych nowości jest aktualizacja systemu informacyjno-rozrywkowego. Na pokład Macana 2016 trafi nowa generacja PCM (Porsche Communication Management). Jego sercem jest duży, 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który obsługuje gesty. Interfejs został gruntownie przeprojektowany - ma być o wiele przystępniejszy i przypominać smartfona. Nie zabrakło oczywiście rozbudowanej integracji ze smartfonem (ucieszą się zwłaszcza posiadacze iPhone'ów - Porsche w pełni wykorzystuje Apple Car Play oraz Siri), łączności z Internetem, funkcji hotspota Wi-Fi, nawigacji z monitorowaniem korków, usług Google'a, Bluetooth, interfejsu USB i możliwości włożenia karty SD.

System PCM pełni oczywiście funkcję centrum dowodzenia kierowcy. Z jego poziomu nie tylko pobawimy się smartfonem i skorzystamy z nawigacji, ale także będziemy sterować wybranymi funkcjami Macana. Oprócz dotyku i gestów, PCM słucha także głosowych rozkazów kierowcy.

Wspomniany we wstępie nowy sterownik układu kierowniczego zapewni bardziej bezpośrednie reakcje SUV-a na ruchy kierownicą i pozwoli kierowcy lepiej wyczuć drogę.

Używane Porsche w Polsce już od...

W Macanach z rocznika modelowego 2016 pojawią się także w pełni diodowe reflektory LED. Oprócz nowocześniejszego wyglądu, LED-owe światła mogą skorzystać z dodatkowych funkcji dynamicznego oświetlenia Porsche Dynamic Light System Plus. To m.in. doświetlanie zakrętów oraz skrzyżowań i różne tryby oświetlenia w zależności od drogi po jakiej jedziemy, warunków pogodowych i pory dnia. LED-owe światła mają inteligentnie dostosowywać się do sytuacji na drodze i zawsze zapewniać kierowcy optymalną widoczność. Skąd światła wiedzą po jakiej drodze jedzie Porsche? Oczywiście czerpią dokładne informacje od nawigacji z systemu PCM.

To nie koniec nowości, bo Porsche przygotowało także nowy pakiet stylizacji dla Macana Turbo. Zainspirowani modelami z rodziny GTS, styliści Porsche wyposażyli Macana w: 21-calowe felgi 911 Turbo, wloty powietrza i boczne listwy w czarnym kolorze, nowy kształt lusterek, pokrywy piast z kolorowym znaczkiem Porsche, sportowy wydech z czarnymi końcówkami oraz przyciemniane tylne lampy.

Charakteru GTS-ów nabrało również wnętrze Macana Turbo - dominuje w nim Alcantara z kontrastowymi przeszyciami. Nie zapomniano również o "Turbo" na zagłówkach i podświetlanych listwach progowych. Zaktualizowane o nowe części i funkcje Macany do polskich salonów trafią w styczniu 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

PORSCHE MISSION E | POZAMIATANE

Porsche Mission EPorsche Mission E Porsche | Zielone światło dla pierwszego elektrycznego samochodu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.