Fiat 124 Spider | Premiera już w Los Angeles

Długo wyczekiwana premiera Fiata 124 Spider zbliża się wielkimi krokami. Włoską wersję MX-5 zobaczymy już pod koniec listopada w Los Angeles

Nowy Fiat 500 | Z duże chmury mały deszcz

Amerykański oddział Fiata postanowił przypomnieć o sobie i wielkiej premierze marki. Fiat opublikował dwa zdjęcia-pocztówki z Rzymu oraz Madrytu. Oczywiście nie zdradzają one zbyt wiele, ale możemy zobaczyć linię boczną małego autka. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość - Salon Los Angeles startuje 20 listopada, za to dni prasowe trzy dni wcześniej. Możliwe, że to już 17 listopada zapoznamy się ze Spiderem.

Używany Fiat Panda - sprawdź ogłoszenia

Co już wiemy o Fiacie bez dachu? Nowy 124 Spider będzie bazował na Mazdzie MX-5. Włosi zarzekają się, że nie będzie to prosta kalka, Mazda ze znaczkiem Fiata, a samochód z własnym, unikalnym wyglądem. W sprawach jednostek napędowych, Fiat milczy jak grób. W spekulacjach i przeciekach bardzo często przewija się 1,4-litrowy, turbodoładowany benzyniak o mocy około 180 KM. W małym i lekkim roadsterze (dawcą jest w końcu słynąca z niskiej wagi Miata) taka moc na pewno dostarczy masę frajdy.

Jeszcze większe emocje wywołuje spodziewana wersja ze skorpionem na masce. Jakiś czas temu jeden z przedstawicieli Fiata zapytany o osiągi zwykłego Spidera, odparł "Chcecie mocy i osiągów? Pojawi się wersja Abarth!". Alfredo Altavilla podkreślił też, że w Abarthach liczą się przede wszystkim osiągi, a marka nigdy nie ograniczy się tylko do nowych felg, agresywniejszych zderzaków i bojowych, sportowych naklejek. Na pewno będzie szybko.

W przypadku wersji Abarth, Fiatowi 124 Spider, według spekulacji, zostanie przeszczepiony silnik Alfy Romeo 4C - 1,75 litra i 240 KM. Dla niecierpliwych w galerii oprócz pocztówek umieszczamy także zdjęcia w kamuflażu oraz wizualizacje małego Fiata. Czekamy na więcej!

ZOBACZ TAKŻE:

FIAT TIPO | POWRÓT DO KLASY KOMPAKT

Nowy Fiat TipoNowy Fiat Tipo Fiat Tipo | Ceny w Polsce | Tani kompakt

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.