Dodge Viper ACR | Rekordzista na 13 torach

Najszybsze produkcyjne auto? Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych ten tytuł dzierży Dodge Viper ACR. Żmija okazał się bezkonkurencyjna na 13 amerykańskich torach

Dodge Viper | To jednak koniec!

Trzy litery ACR (American Club Racer) przyprawiają o szybsze bicie serca każdego fana Vipera. To zdecydowanie najszybsza i najbardziej hardcorowa odsłona tego samochodu. Moc 8,4-litrowego silnika V10 w ACR wzrosła do 645 KM, a maksymalny moment obrotowy do 812 Nm. "V-dziesiątka" współpracuje z sześciobiegowym manualem. ACR to nie tylko oszałamiająca moc, ale także cała masa innych przeróbek, choćby: specjalny wydech z końcówkami przed tylnymi kołami (redukcja ciśnienia gazów wylotowych), ceramiczne hamulce, pakiet Extreme Aero, czy rozkład masy 50:50.

Jeżeli wciąż nie możecie darować koncernowi Fiat Chrysler Automobiles decyzji o zaprzestaniu produkcji Vipera (my nie możemy...), to FCA przyszykowało coś na otarcie łez. Dodgde Viper ACR został wysłany na 13 amerykańskich torów z zadaniem wykręcenia tam, jak najlepszych czasów. Okazało się, że Viper nie ma sobie równych i zostawił w pokonanym polu wszystkie samochody produkcyjne.

Ile kosztuje Dodge w Polsce?

Przykładowo na słynnym torze Laguna Seca Viper ACR pobił superhybrydę Porsche 918 Spyder o 1,24 sekundy . Na jakich jeszcze torach Dodge pokazał konkurencji jak się jeździ? Road Atlanta, Waterford Hills, Nelson Ledges, Motown Mile, Gingerman Raceway, Pittsburgh International Race Complex, Grattan Raceway, Virginia International Raceway, Willow Springs Raceway, MotorSport Ranch, Buttonwillow Raceway Park oraz Inde Motorsports Ranch.

Czekamy teraz na atak na Stary Kontynent i popisy na klasycznych europejskich torach. Miejmy nadzieję, że koncern FCA zdecyduje się na taki krok - Viperowi należy się w końcu godne pożegnanie.

13 rekordów w USA upamiętnia okolicznościowy film:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

DODGE VIPER ACR | PRAWDZIWA BESTIA

Dodge Viper ACRDodge Viper ACR fot. Dodge

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.