Wideo | Mercedes GLS w akcji

Mercedes zaprezentował wreszcie zupełnie nowe wcielenie swojego flagowego SUV-a. Po najważniejszych informacjach i paczce zdjęć, przyszedł czas na pierwsze oficjalne wideo

Mercedes GLE dla Justyny Kowalczyk

GLS to nowość w nazewnictwie Mercedesa . SUV o nowej nazwie to jednak nic innego, jak lifting Mercedesa GL. Jak przystało na SUV-a tej klasy, GLS jest po prostu ogromny. Mierzy 513 cm długości, 193 cm szerokości i 185 cm wysokości. Rozstaw osi wynosi aż 307 cm. Jeżeli chodzi o rozmiary, GLS zostawia w tyle większość konkurencji, choćby Volvo XC90 czy rywali z Niemiec Audi Q7 oraz BMW X5.

Pod maskę SUV-a trafi kilka dużych silników. Z benzyniaków będą to: V6 (362 KM i 500 Nm), V8 (449 KM) i propozycja AMG podwójnie doładowanie V8 o mocy 577 KM i 760 Nm. Dla miłośników silników Diesla przyszykowano trzylitrową "V-szóstkę" o mocy 255 KM i 616 Nm. Niezależnie od jednostki napędowej, moc trafia na wszystkie cztery koła.

BMW X5 - sprawdź oferty sprzedaży

Tyle najważniejszych informacji. Jeżeli chcecie się dowiedzieć o nowym GLS-ie więcej, to serdecznie zapraszamy do naszej obszernej prezentacji wielkiego Mercedesa (odnośnik znajdziecie poniżej). Tutaj przechodzimy już do filmu, na którym możemy zobaczyć jak GLS prezentuje się w akcji:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES GLS | KRÓL SUV-ÓW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.