Peugeot i Novak Djokovic | Francuzi głównym sponsorem męskiego tenisa

Związki Peugeot z tenisem znane są od lat. Limitowane edycje Roland Garros z lat 90. znają chyba wszyscy. Francuzi otwierają w tej dziedzinie nowy rozdział, a pomoże im w tym Novak Djokovic

Peugeot 208 FL | Bestseller po poprawkach

Peugeot wraz z ATP (Association of Tennis Professionals -  Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych) podał informację, że francuska marka staje się głównym samochodowym sponsorem męskiego tenisa. Peugeot będzie od teraz oficjalnym samochodem ATP World Tour - współpraca ruszy już od przyszłego roku. Na jak długo Peugeot związał się ATP nie ujawniono, ale w informacji prasowej pojawiła się fraza "długoterminowa współpraca". Możemy się więc spodziewać, że francuskie samochody będą towarzyszyć tenisistom dłużej, niż tylko przez sezon 2016.

Używany Peugeot 208 - sprawdź ogłoszenia

W ramach kontraktu Peugeot zobowiązał się dostarczyć ATP całą flotę samochodów. Gracze, tenisowi oficjele i VIP-y otrzymają przeszło 500 auto. Wiemy, że będą to modele: 508, 3008, 5008 oraz Expert Tepee.

Peugeot ma bardzo bogatą historię w naszym sporcie, a to długoterminowe partnerstwo tylko ugruntuje jego pozycję jako ważnej marki w świecie tenisa. - mówi Chris Kermode, jedna z najważniejszych osób w ATP - Nasze turnieje ogląda coraz więcej osób na całym świecie. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że wzrastająca popularność turniejów ATP przyciągnęła tak uznaną międzynarodowo firmę, jak Peugeot. Z radością witamy Peugeota w gronie naszych partnerów.

Taki ruch francuskiej marki nie może dziwić. Z marketingowego punktu widzenia to majstersztyk - w 2014 roku oficjalna strona ATP odnotowała aż 325 milionów wizyt. Co więcej, samochody Peugeota będą się pojawiały na każdym turnieju zorganizowanym pod egidą ATP, tenisowej prasie oraz niezliczonych reklamach w telewizji i Internecie.

W pierwszej reklamie pojawił się aktualnie najlepszy tenisista świata, Serb Novak Djokovic:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

TYM JEŹDZI NASZA MISTRZYNI MIĘDZY TURNIEJAMI

Agnieszka Radwańska i Lexus NX 300hAgnieszka Radwańska i Lexus NX 300h fot. Lexus

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.