Ferrari Enzo Floyda Mayweathera sprzedane!

Po przejściu na bokserską emeryturą Floyd Mayweather najwyraźniej nie może znaleźć dla siebie zajęcia. Amerykanin wziął się za rynkowy obrót samochodami

Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

Całkiem niedawno niepokonany na zawodowych ringach Floyd Mayweather sprawił sobie kolejne Bugatti. Do trzech już stojących w jego garażu Veyronów dołączył czarno-pomarańczowy Grand Sport Vitesse, za którego bokser zapłacił 3,5 miliona dolarów. Okazuje się, że nawet u sportowca, który za samo wejście do ringu inkasuje 100 albo 120 milionów dolarów (w pojedynku z Pacquiao) musi istnieć równowaga finansowa. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Floyd Mayweather zamierza sprzedać swoje Ferrari Enzo.

Sportowe auto w Polsce? Sprawdź ogłoszenia

Nie ulega wątpliwości, że należące do mistrza Ferrari Enzo to jeden z najlepiej utrzymanych egzemplarzy tego supersamochodu. Pierwszym właścicielem Enzo był Adel al Marzoqi z Dubaju. Bogacz z Emiratów wsadził Ferrari do garażu i w ogóle nim nie jeździł. Floyd Mayweather zakupił go na początku zeszłego roku. Bokser też nie zamęczał swojego Ferrari - dzisiaj na liczniku widnieje liczba 560 mil, czyli lekko ponad 900 km. Warto też wspomnieć, że po trafieniu w ręce boksera Enzo pojechało do warsztatu Ferrari na gruntowny serwis. Przykładowo, wymieniono w nim wszystkie płyny i filtry.

Auto trafiło do słynnego domu aukcyjnego RM Sotheby i 10 grudnia podczas aukcji Driven by Disruption w Nowym Jorku poszło pod młotek. Finalnie zostało sprzedane za 3,3 miliona dolarów , czyli ponad 13 milionów złotych. To wysoka kwota jak na Enzo, ale stan i historia właściciela musiały odpowiednio podnieść cenę. Floyd nie powinien być zawiedziony z wartości transakcji.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWE BUGATTI FLOYDA MAYWEATHERA

Nowe Bugatti Floyda MayweatheraNowe Bugatti Floyda Mayweathera Floyd Mayweather

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.