Jaguar C-X75 w rękach Felipe Massy

Jaguar C-X75 odegra w najnowszym filmie o Jamesie Bondzie bardzo ważną rolę. W ramach promocji filmu producent posłał do Meksyku Felipę Massę. Po co?

Jaguar Land Rover | Fabryka jednak na Słowacji

Z filmami o agencie 007 kojarzymy głównie Astona Martina, ale w najnowszym filmie Spectre (polska premiera już 6 listopada) nie tylko Aston będzie się popisywał na srebrnym ekranie. Swoje pięć minut otrzyma także inny brytyjski producent samochodów - koncern JLR. Gwiazdami Spectre będą: Jaguar C-X75, Range Rover Sport SVR oraz Land Rover Defender.

Największe emocje budzi oczywiście spektakularny Jaguar. Przypomnijmy, że C-X75 to koncept z 2010 roku, superhybryda o mocy 850 KM, która miała osiągać pierwszą "setkę" w 3 sekundy. Niestety konkurent 918 Spyder, LaFerrari i McLarena P1 nigdy nie wszedł do produkcji. W Spectre będzie nim jeździł jeden z przeciwników Bonda, a Jag weźmie udział w pościgu po ulicach Rzymu.

Ostatnio Jaguar C-X75 wpadł w ręce Felipe Massy, kierowcy Formuły 1, który jeździ teraz w bolidzie zespołu Williams. Brazylijski kierowca międzynarodową sławę zdobył w barwach Ferrari - w 2008 roku zabrakło mu tylko 4 punktów do mistrzostwa, przegrał z Lewisem Hamiltonem z McLarena.

Byłem podekscytowany, że mogłem usiąść za kierownicą prawdziwego samochodu, który brał udział w filmie o Jamesie Bondzie. Przy tworzeniu tego wspaniałego supersamochodu Jaguar współpracował z Williams Advanced Engineering. Była to więc świetna okazja, żeby sprawdzić, co moi zespołowi koledzy robią poza Formułą 1. To była wspaniała i ekscytująca przygoda. - powiedział Massa.

Co potrafi Jaguar C-X75 w rękach kierowcy F1, możemy zobaczyć na filmie opublikowanym przez Jaguara:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

JAGUAR LAND ROVER I JAMES BOND

Koncern JLR i James BondKoncern JLR i James Bond fot. JLR

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.