Akcja "Znicz 2015" | 30 ofiar śmiertelnych i 1030 nietrzeźwych kierowców

W czasie trwania akcji "ZNICZ 2015" na polskich drogach w ciągu trzech dni doszło do 225 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 265 zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1030 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości

Jak zachować bezpieczeństwo na drogach?

Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się na naszych drogach 30 października br. Przez 3 dni policjanci wspierani przez Straż Miejską, Gminną, Żandarmerię i Służbę Ochrony Kolei na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

Od 30 października do 2 listopada br., do godziny 6:00, na polskich drogach doszło do 225 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 265 zostało rannych. W 2014 roku, od 31 października do 2 listopada, doszło do 196 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 20 osób, a  252 zostały ranne. W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 1030 nietrzeźwych kierujących. W roku ubiegłym takich osób odnotowano 910. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości czemu sprzyjała iście wiosenna aura w ciągu dnia, a przymrozki i mgła w nocy.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, w trakcie Święta Zmarłych nad naszym bezpieczeństwem czuwało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy widocznych było więcej patroli. Funkcjonariusze kierowali ruchem ulicznym, bowiem przy największych nekropoliach w miastach zmieniła się organizacja ruchu.

W ramach akcji "Znicz" cmentarze, przystanki i targowiska patrolowane były również przez policjantów ubranych po cywilnemu. Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych do akcji włączyło się również lotnictwo policji. Funkcjonariusze w śmigłowcach patrolowali autostrady, drogi ekspresowe oraz mniejsze drogi dojazdowe w okolicach cmentarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

TESTY EURO NCAP | SUKCES VOLVO

Audi Q7 - test zderzeniowyAudi Q7 - test zderzeniowy Fot. Euro NCAP

Więcej o: