Volvo | System wykrywający kangury

Przyzwyczailiśmy się już do systemów asystujących kierowcy, które wykrywają pieszych albo rowerzystów. Australijski oddział marki postanowił stworzyć jeszcze inny system...

Od 2020 nikt nie zginie w Volvo

Zwierzę, które nagle wybiegnie na drogę może doprowadzić do śmiertelnie groźnej sytuacji na drodze. Nowoczesne samochody coraz częściej są wyposażone w odpowiednie systemy, które pomagają kierowcy w uniknięciu zderzenia. Okazuje się, że w Australii te systemy się nie sprawdzają, ponieważ kangury, które najczęściej wbiegają na drogi zachowują się inaczej niż większość zwierząt. Specjaliści od bezpieczeństwa z Volvo ruszyli na Antypody, żeby poprawić swoje rozwiązania.

Używane Volvo XC90 już od...

Jak ma działać system? Kiedy wykryje kangura powiadomi kierowcę stosownym komunikatem (świetlnym i dźwiękowym). Jeżeli kierowca nie zareaguje, to system sam włączy hamulce.

Kangury to bardzo nieprzewidywalne zwierzęta, które niezwykle trudno ominąć na drodze. Wierzymy jednak, że przeprojektowanie naszych systemów pozwoli znacznie zwiększyć bezpieczeństwo na australijskich drogach. - wyjaśnia Martin Magnusson, jeden ze speców Volvo od bezpieczeństwa - W Szwecji zmagamy się z podobnym problemem. Tylko, że nasze zwierzęta są większe i powolniejsze, to: łosie, renifery i krowy. Dlatego to ważne, żebyśmy zbadali zachowanie kangurów w ich naturalnym środowisku.

Jak to wszystko ma działać wyjaśnia filmik, który pojawił się na serwisie YouTube:

 

ZOBACZ TAKŻE:

VOLVO XC90 | PREZENTACJA MODELU

Volvo XC90Volvo XC90 fot. Volvo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.