Problemy Maserati? | Premiera Alfieri przesunięta

Zdaje się, że Maserati złapało lekką zadyszkę i zaczyna mieć problemy. Właśnie dowiedzieliśmy się, że marka musiała zawiesić jeden z ciekawszych projektów

Maserati Alfieri - prezentacja

Maserati Alfieri to koncept, który pokazano w 2014 roku w Genewie, aby uczcić setną rocznicę narodzin marki. Wtedy główny projektant Lorenzo Ramaciotti zapowiedział, że Maserati postara się wprowadzić go do produkcji albo zdecyduje się na coś bardzo zbliżonego. Najczęściej mówiło się, że sercem pięknego sportowego samochodu będzie trzylitrowa, doładowana "V-szóstka", a auto pojawi się na rynku w "przeciągu dwóch lat". Brzmiało bardzo ciekawie.

Niestety teraz dowiadujemy się, że prace nad Alfieri (jeszcze nie wiadomo, czy ewentualne produkcyjne auto miałoby się tak nazywać) wstrzymano do 2018 roku. Zarząd zdecydował się też przyhamować prace nad nową generacją GranTurismo i GranCabrio - możemy się ich spodziewać dopiero w okolicach 2019/2020 roku. Skąd te smutne decyzje? Włoska marka zmaga się z coraz poważniejszymi problemami - przykładowo, popyt na Ghibli okazał się niższy niż Włosi zakładali i Maserati było zmuszone zamknąć fabryki na kilka dni, żeby "sprostać" zapotrzebowaniu.

Maserati głęboko wierzy, że odżyje po premierze pierwszego SUV-a marki. To właśnie na Levante zostały przeniesione wszystkie siły marki i od niego zależy przyszłość Maserati. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać za Włochów kciuki. Oby Maserati Levante okazało się wielkim sukcesem i pozwoliło zrealizować inne ambitne projekty.

ZOBACZ TAKŻE:

MASERATI LEVANTE | SUV JUŻ W GENEWIE

Maserati KubangMaserati Kubang Fot. Maserati

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.