Tesla Motors | Chińska ekspansja

Ostatnie decyzje chińskie rządu, który postanowił drastycznie obniżyć emisję spalin przez samochody, spowodowały istne poruszenie u największych producentów

Tesla Model X | Premiera

Chiński rząd postanowił rozpocząć walkę z zanieczyszczeniem środowiska. Otwiera to wielki rynek Państwa Środka na samochody elektryczne - nic więc dziwnego, że coraz więcej producentów zapragnęło na poważnie wkroczyć do Chin. Pierwszy swoje aspiracje zgłosił Aston Martin - przy okazji wizyty w Wielkiej Brytanii przedstawiciela rządu Chin, Aston zaprezentował elektrycznego RapidE.

Teraz do gry wkracza Tesla Motors. Wejście na rynek chiński jest o tyle problematyczne, że żeby rozpocząć tam produkcję trzeba nawiązać współpracę z lokalnym przedsiębiorstwem i założyć spółkę joint venture. Tesla właśnie rozpoczęła stosowne negocjacje z potencjalnymi chińskimi partnerami. Rozpoczęcie produkcji w Chinach pozwoli Tesli na sprzedaż swoich samochodów po znacznie niższych cenach niż w tej chwili, a to powinno przełożyć się na zdobycie większej ilości klientów.

Używany elektryczny samochód - sprawdź ogłoszenia

Szef Tesli Elon Musk twierdzi, że już w 2030 roku połowa sprzedawanych samochodów będzie elektrykami, a Chiny będą zdecydowanie największym odbiorcą aut tego typu. Oczywiście Tesla Motors zamierza być jednym z głównych graczy w Państwie Środka.

ZOBACZ TAKŻE:

TESLA MODEL S | NASZ TEST

Tesla Model STesla Model S Fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.