Toyota Supra | Koncept już w przyszłym roku

Świetna informacja dla wszystkich miłośników japońskiej motoryzacji, którzy z wypiekami oczekują nowej Toyoty Supra. Toyota zapowiedziała, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwszy oficjalny koncept

Toyota FT-1 | Duża galeria

Spektakularny koncept Toyota FT-1 wywołał spore zamieszanie. Wszyscy spodziewali się, że to pierwsza zapowiedź nowej, wskrzeszonej Supry. Niestety dla fanów tego kultowego modelu, ostatnio w temacie Supry nic się nie działo. Do czasu jednak - Tetsuya Tada (szef szefów w sportowym oddziale marki) zapowiedział właśnie, że w pierwszej połowie 2016 roku możemy spodziewać się konceptu produkcyjnej Supry.

Tetsuya Tada nie był zbyt chętny do wyjawiania szczegółów, ale zapowiedział, że nowa Supra nie chce konkurować kosmiczną ilością koni mechanicznych, a frajdą z jazdy i świetnym prowadzeniem.

Używana Toyota GT86 - sprawdź ogłoszenia

Oczywiście Toyota milczy na temat jednostek napędowych, ale czymże by była branża motoryzacyjna bez masy spekulacji? Najczęściej mówi się, że podstawowym silnikiem będzie sześciocylindrowy 3.0 Turbo o mocy 335 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pojawić miałaby się także mocniejsza wersja hybrydowa - moc układu sięgnęłaby 473 KM. Jednak od razu zaznaczamy - to tylko plotki.

fot. Toyota

Toyota ostatnio wyraźnie postawiła na niezbyt drogie, a świetnie jeżdżące samochody sportowe. W ofercie już znajduje się Toyota GT86. W Tokio zaprezentowano malutkiego sportowca Toyotę S-FR. Teraz wielkimi krokami zbliża się Supra, określana przez Japończyków mianem "większego brata GT86". Kiedy możemy spodziewać się produkcyjnej Supry? Jak wszystko dobrze pójdzie, to rok 2017 wydaje się realnym terminem.

ZOBACZ TAKŻE:

TOYOTA S-FR | OLBRZYMIE ZAINTERESOWANIE

Toyota S-FRToyota S-FR fot. Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.