Salon Tokio 2015 | Datsun GO-cross | Budżetowy crossover

Datsun zaprezentował właśnie koncept crossovera, który już na początku 2016 roku wyruszy na podbój rynków wschodzących

Datsun GO | Wielki powrót

Datsun GO-cross to koncept budżetowego auta, który prawdopodobnie trafi do salonów Japończyków już w najbliższym czasie. W rodzinie GO już znajduje się typowy mieszczuch GO oraz minivan GO+, poszerzenie oferty o małego crossovera wydaje się logicznym posunięciem. Ostatnimi czasy klienci na całym świecie oszaleli na punkcie wszelkiej maści crossoverów i SUV-ów.

Datsun GO-cross powstał z myślą o rynkach wschodzących. Prawdopodobnie auto na bazie konceptu wejdzie do produkcji już na początku 2016 roku. Do jakich zakątków świata tani crossover ma trafić? Datsun mówi o Europie Wschodniej (głównie Rosja), Bliskim Wschodzie, Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryce.

Używany Nissan Micra - sprawdź ogłoszenia

Najprawdopodobniej sercem konceptu jest 1,2-litrowy benzyniak (to on pracuje na pokładzie GO i GO+). Silnik współpracuje z pięciobiegową ręczną skrzynią.

Nissan wskrzesił Datsuna właśnie z myślą o rynkach wschodzących. Jeżeli wersja produkcyjna nie zmieni się za bardzo (trzeba przyznać, że jak na budżetowe auto GO-cross prezentuje się naprawdę przyjemnie), a Nissan nie przesadzi z ceną, to nowy crossover może okazać się naprawdę dużym sukcesem. Koncept spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem podczas targów.

Chcielibyście zobaczyć podobne auto na polskich drogach?

ZOBACZ TAKŻE:

NISSAN IDS | ELEKTRYCZNO-AUTONOMICZNA PRZYSZŁOŚĆ

Nissan IDSNissan IDS fot. Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.