Salon Tokio 2015 | Mazda RX-VISION | Rotacyjna przyszłość

Targi motoryzacyjne w Tokio to w znacznej mierze pokaz możliwości japońskich marek. Jedną z gwiazd tegorocznej edycji jest koncepcyjna Mazda RX-VISION

Mazda Koeru | Nowy crossover

Sportowy model jest spojrzeniem w przyszłość producenta z Hiroszimy. Poza atrakcyjną stylizacją, koncept wyróżnia się także źródłem napędu, które stanowi silnik Wankla (z wirującym tłokiem). Mimo że w obecnej ofercie marki nie znajdziemy żadnego modelu z takim silnikiem (ostatnim był RX-8), to Mazda jako jedyny producent nadal kontynuuje prace badawcze nad tą technologią.

Technologia ta nie tylko uosabia nieugiętego ducha firmy w podążaniu własną, niezależną ścieżką rozwoju, ale także przyczynia się do budowy unikalnej tożsamości marki i jej silnej więzi z klientem - czytamy w oficjalnym komunikacie Mazdy.

Koncepcyjny model RX-VISION stanowi platformę, na której zadebiutuje nowa generacja silnika z tłokiem obrotowym - SKYACTIV-R i ucieleśnia wizję sportowego samochodu z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylną oś. Z zaciekawieniem czekamy jak ten projekt się rozwinie.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 | Pierwsza jazda | Tak to się robi w Japonii

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.