Salon Tokio 2015 | Porsche Macan GTS | SUV na sportowo

Porsche zaprezentowało nową wersję swojego mniejszego SUV-a. Macan GTS będzie pozycjonowany pomiędzy odmianami "S" a "Turbo"

Porsche Macan Turbo | Test | Jedyny taki

Pod maską SUV-a pracuje trzylitrowy silnik V6 biturbo bazujący na jednostce z wersji S, połączony z dwusprzęgłową przekładnią PDK oraz aktywnym napędem na cztery koła. Wyższą moc (360 KM), przeprojektowane zawieszenie i wzmocnione hamulce uzupełnia charakterystyczna dla modeli GTS stylizacja ze sportowym akcentami.

Auto wyróżnia się czarnymi akcentami karoserii z lśniącym wykończeniem powyżej górnego przetłoczenia błotników i drzwi oraz matowym w dolnych partiach nadwozia. Kolejnym znakiem rozpoznawczym jest należący do wyposażenia standardowego, specjalny pakiet Sport Design, którego elementy również utrzymano w specyficznej dla wersji GTS kolorystyce. Ponadto, po raz pierwszy w modelu z rodziny Porsche Macan opcjonalnie zamówić można reflektory w technologii LED Porsche Dynamic Light System Plus, które zapewniają optymalne oświetlenie drogi w każdych warunkach.

Macan GTS posiada zawieszenie Porsche Active Suspension Management (PASM) o bardziej sportowych nastawach i zmniejszonym prześwicie oraz 20-calowe obręcze w kolorze czarny mat z mieszanym ogumieniem. Z charakterem auta korespondują również specjalne fotele GTS i donośny, sportowy układ wydechowy. Przy okazji w specyfikacji kompaktowego SUV-a debiutuje nowy system łączności i rozrywki PCM z dotykowym wyświetlaczem, wzbogaconą listą funkcji oraz łatwiejszym w obsłudze interfejsem.

Nowe Porsche Macan GTS można już zamawiać w Niemczech, jego cena to 73 400 euro.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Macan S Diesel | Test | Chcę mieć SUV-a!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.