Volkswagen | Tak będzie wyglądał nowy Phaeton?

Mimo afery z silnikami TDI, Volkswagen nie zamierza rezygnować z wprowadzenia na rynek swojej nowej limuzyny, czyli Phaetona drugiej generacji. Jeden z grafików pokusił się o wizualizację tego, jak mógłby wyglądać flagowy model marki

Amerykański Passat 2016

Przedstawione grafiki oparte są na oficjalnych zdjęciach koncepcyjnego Volkswagena C Coupe GTE. Producent z Wolfsburga zapewnia, że nowy Phaeton będzie miał "emocjonalny design", więc jest szansa, że będzie nieco czerpał z konceptu czterodrzwiowego coupe. Oczywiście emocjonalny jak na Volkswagena, bo przecież jest to marka słynąca z dość stonowanej stylistyki.

Nowy klejnot w koronie Volkswagena ma być podobno także bardziej komfortowy niż Mercedes Klasy S i posiadać półautomatyczny system autonomicznej jazdy do prędkości 60 km/h. Z przecieków można było dowiedzieć się także, że pod maską najmocniejszej wersji zagości sześciolitrowy silnik W12 o mocy 608 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Data prezentacji modelu nie jest jeszcze potwierdzona.

Używany VW Passat - sprawdź ogłoszenia

Czy nowy Volkswagen Phaeton będzie wyglądał jak na przerobionych zdjęciach? Nie wiadomo, ale uważamy, że może być on do niego bardzo zbliżony.

ZOBACZ TAKŻE:

VOLKSWAGEN PASSAT | PREZENTACJA MODELU

Volkswagen PassatVolkswagen Passat fot. Volkswagen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.