Autonomiczne samochody | Nissan dołącza do wyścigu zbrojeń

Coraz więcej producentów na poważnie angażuje się w samochody autonomiczne. To już nie tylko Google, o którym było najgłośniej. Za swoje autonomiczne auto zabrał się właśnie Nissan

Nissan X-Trail | Ceny w Polsce | Nie tylko Diesel

Nissan zapowiedział właśnie premierę konceptu Leaf Piloted Drive 1.0, który jest wielkim krokiem marki na drodze do wprowadzenia do produkcji autonomicznego samochodu. Zgodnie z nazwą koncept bazuje na elektrycznym Leafie. Wyposażony w 12 kamer, 5 czujników radarowy, 4 laserowe i czujniki wyłapujące ultradźwięki Leaf wyruszył już na drogi. Pierwsze autonomiczne auto Nissana jest testowane na południu Tokio w Advanced Technology Center.

Podobnie jak niedawno Volvo, również Nissan zapowiedział, że jego ambicją jest wprowadzenie w pełni autonomicznego samochodu już w 2020 roku. Za to już w 2016 roku w Japonii ma pojawić się system autonomicznej jazdy po autostradzie.

Samochód elektryczny w Polsce? Sprawdź oferty

Czy nam się to podoba czy nie, samochody autonomiczne są coraz bliżej pojawienie się na naszych drogach. Jak będzie się sprawować "przyszłość motoryzacji" dowiemy się już za niecałe 5 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Nissan Leaf | Świecący w ciemności

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.