BMW M5 Pure Metal Edition | 600 KM pod maską

Południoafrykański oddział BMW przygotował wyjątkową wersję BMW M5. Gwoździem programu jest aż 600 KM pod maską

BMW M2 | Nareszcie coś fajnego

Za specjalną edycję BMW M5 odpowiada BMW South Africa. Zgodnie z nazwą auto zostało pomalowane na srebrny lakier o nazwie Pure Metal Silver Metallic. Za 20-calowe felgi odpowiada oczywiście dywizja M. W środku z czarną, skórzaną tapicerką kontrastują srebrne przeszycia w kolorze Silverstone. Wnętrze dopełniają elementy z ciemnego aluminium oraz plakietki z napisem "PURE METAL M5" w paru strategicznych miejscach.

Pod maską czai się 4,4-litrowe M TwinPower Turbo V8, z którego wyciśnięto 600 KM (podstawowe M5 ma 560 KM) oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego (wzrost o 20 Nm). Jak zastrzyk mocy przełożył się na osiągi? Pierwsza "setka" na liczniku pojawia się po 3,9 sekundy, a prędkość maksymalną wyśrubowano do 305 km/h.

Używane BMW M3 - sprawdź ogłoszenia

Auto zostało też wyposażone w pakiety Competition i M Driver, wyczynowe hamulce (karbonowe zaciski) i jeszcze bardziej sportowe zawieszenie.

Produkcja BMW M5 Pure Metal Edition będzie ściśle limitowana - powstanie zaledwie 20 sztuk. Każda srebrna "M-piątka" została wyceniona na 130 726 euro, czyli ponad 555 tysięcy złotych przy dzisiejszym kursie.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M6 | Test | Mocy nigdy za wiele?

Więcej o: