Salon Tokio 2015 | Nadciąga nowy Lexus LS

Lexus szykuje się do dużej premiery na zbliżających się targach w stolicy Japonii. Nowy koncept zapowiedziano dość tajemniczym zdjęciem

Lexus i sztuka nowoczesna

Lexus postanowił podgrzać atmosferę przed targami w Tokio (już pod koniec października) i zaprezentował zdjęcie nowego konceptu. Choć "zdjęcie konceptu" to za dużo powiedziane... na fotografii widzimy tylko fragment LED-owej lampy. Linie reflektora są ostre, dynamiczne i nowoczesne - tak więc idealnie wpisują się w nową stylistykę marki premium Toyoty. Co to za auto?

Wiemy, że w Tokio Lexus zaprezentuje zupełnie nowy koncept. Teaser został opatrzony krótkim podpisem "wizja nowoczesnego luksusu", to hasło w połączeniu z ostatnimi plotkami sprawia, że jesteśmy prawie pewni, że to koncept nowego Lexusa LS. Aktualna generacja japońskiej limuzyny (na rynku walczy z Audi A8, BMW serii 7 czy Mercedesem klasy S) debiutowała prawie 10 lat temu. Najwyższy czas na zmiany.

Używana limuzyna Lexusa - sprawdź ogłoszenia

Pojawiły się już plotki o silniku nowego LS-a. Z przecieków wynika, że sercem limuzyny pozostanie "V-ósemka". W podstawowej wersji ma generować około 465 KM. W topowej odmianie Lexusa LS, benzynowe V8 ma dostać do pomocy silnik elektryczny, a moc układu hybrydowego sięgnie 535 KM. Zaznaczamy jednak, że to plotki. Na razie Japończycy konsekwentnie milczą i nie zdradzają żadnych szczegółów.

Kurtyna opadnie już 28 października - wtedy dowiemy się o koncepcie wszystkiego. Czy będzie to już praktycznie gotowy do produkcji Lexus LS? Na odpowiedź poczekamy jeszcze niecały tydzień.

ZOBACZ TAKŻE:

LEXUS IS | TEKTUROWE ORIGAMI

Lexus IS | Tekturowe origamiLexus IS | Tekturowe origami fot. Lexus

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA