Mini Cabrio | Nowość otwarta na świat

Brytyjczycy zaprezentowali właśnie nowe Mini Cabrio. Według zapewnień twórców, auto ma być większe, praktyczniejsze i pod każdym względem lepsze od poprzednika

Mini John Cooper Works | Atletyczny maluch

W porównaniu z poprzednią generacją, nowe Mini Cabrio urosło - jest teraz o 98 mm dłuższe, o 44 mm szersze, o 7 mm wyższe, a rozstaw osi wzrósł o 28 mm. Nowe, większe rozmiary mają przełożyć się na walory praktyczne małego kabrioletu. Przykładowo pojemność bagażnika zwiększyła się o 25%. Z rozłożonym dachem to 215 litrów, ze złożonym spada do 160 litrów. To, że Mini Cabrio urosło odczujemy również wewnątrz, cała kabina stała się przestronniejsza i wygodniejsza. Zadowoleni będą zwłaszcza wyżsi pasażerowie - przestrzeń na nogi została zwiększona o 36 mm, nikomu więc nie powinna grozić deformacja kolan.

Stylistycznie Mini Cabrio nie różni się zbytnio od hatchbacka. Największą zmianą i gwoździem programu jest oczywiście elektrycznie składany, materiałowy dach. Rozłożenie albo złożenie dachu zajmuje 18 sekund i można to zrobić podczas jazdy z prędkością do 30 km/h. W opcji znajduje się ozdobienie dachu brytyjską flagą. Mimo że Mini od dawna znajduje się w rękach BMW, to nie zapomina o swoich korzeniach.

Używane Mini - sprawdź ogłoszenia

Oprócz dachu największymi nowościami są chyba dwa nowe kolory lakieru: niebieski Caribbean Aqua (to w nim Mini pozuje do zdjęć) oraz srebrny Meltin Silver i nowe wzory tapicerek. Całą resztę bogatego wyposażenia i nowoczesnych systemów znamy już z hatchbacka.

Co pod maską? Do wyboru będą trzy jednostki silnikowe. Rolę tej podstawowej pełni 3-cylindrowy benzyniak o pojemności 1,5 litra, mocy 136 KM i 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Najmocniejsze Mini to oczywiście wersja S - 2-litrowy, turbodoładowany czterocylindrowiec o mocy 192 KM i 280 Nm momentu. Ze względu na nowy dach (głównie elektryczny mechanizm otwierania i zamykania) waga Mini wzrosła o około 120 kg. Dlatego z mocniejszym silnikiem pierwsza "setka" to kwestia 7,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 230 km/h.

W ofercie znajduje się także 3-cylindrowy turbodiesel (1,5 litra, 116 KM i 270 Nm). W przyszłości w Mini Cabrio będą pojawiać się nowe jednostki. Na razie do wyboru są trzy: dwa benzyniaki i jeden diesel.

Poznaliśmy już ceny nowego Mini Cabrio na rynku brytyjskim. Ceny bazowego modelu startują do 18 475 funtów (108 tysięcy złotych), Coopera D od 20 225 funtów (118 tysięcy złotych), a topowy Mini Cabrio Cooper S to wydatek rzędu 22 430 funtów (131 tysięcy złotych).

Mini opublikowało także filmy, na których możemy obejrzeć nowy kabriolet w pełnej krasie. Na pierwszym twórcy skupili się na stylistyce i wyglądzie zewnętrznym:

Zobacz wideo

Drugi film został poświęcony wnętrzu:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

MINI Hatch Cooper S | Pierwsza jazda | Nadal oryginalny

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.