Renault Coupe Corbusier | Ku pamięci architekta

Z okazji 50 rocznicy śmierci Le Corbusiera, Renault postanowiło stworzyć specjalny koncept poświęcony pamięci francuskiego architekta

Nowe Renault Megane

Okolicznościowy koncept Renault Coupe Corbusier powstał tylko w jednym celu - uczczenia pamięci architekta Le Corbusiera (obchodzimy właśnie 50 rocznicę jego śmierci). Francuska marka od razu zastrzega, że nie planuje stworzenia produkcyjnej wersji tego samochodu. Nie powinniśmy się również spodziewać, że Renault Coupe Corbusier jest zapowiedzią nowej linii stylistycznej marki - projektanci zajmowali się konceptem w "wolnych chwilach" i mogli puścić przy nim wodze fantazji.

Renault Le Corbusier to duże, dynamiczne, bardzo ciekawie i nowocześnie narysowane coupe z naprawdę dłuuuugą maską. Oprócz niezwykłego wyglądu warto wspomnieć o otwieranych ku górze drzwiach. Stylistyka konceptu to oczywiście hołd dla architekta i modernizmu. Renault nie zająknęło się słowem o jednostce napędowej. Nie ujawniło też żadnych zdjęć wnętrza konceptu.

Używane Renault Megane - ogłoszenia

Auto będzie można podziwiać do 20 marca 2016 roku na wystawie poświęconej sztuce, architekturze i samochodom w słynnej modernistycznej willi "Savoye" w Poissy. Willę zaprojektował nie kto inny, jak właśnie Le Corbusier. Jeszcze nie wiadomo co później stanie się z pięknym, niepowtarzalnym coupe.

ZOBACZ TAKŻE:

RENAULT TALISMAN | PREZENTACJA MODELU

Renault TalismanRenault Talisman fot. Renault

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.