Audi RS 6 i RS 7 Performance | Wysokie osiągi i duża galeria

Poznaliśmy właśnie osiągi dwóch sportowych modeli Audi: RS 6 Avant oraz RS 7 Sportback z pakietem Performance. W skrócie - jest szybko!

Robert Lewandowski odebrał nowe auto

Sercem Audi RS 6 Avant i Audi RS 7 Sportback jest potężna, podwójnie doładowana "V-ósemka" TFSI o pojemności czterech litrów. Dzięki turbosprężarkom wyciśnięto aż 605 KM. Standardowo maksymalny moment obrotowy wynosi 700 Nm, ale silnik został wyposażony w "dopalacz" - na krótką chwilę niutonometry mogą wzrosnąć do 750. Audi nie omieszkało się pochwalić osiągami. Nowe RS-y urwały w sprincie do pierwszej "setki" dwie dziesiąte sekundy. Tak wyglądają cyferki w RS 6 Avant i RS 7 Sportback:

0 - 100 km/h - 3,7 sekundy 0 - 200 km/h - 12, 1 sekundy (poprawa o prawie 1,5 sekundy)

Prędkość maksymalna to oczywiście ograniczone elektronicznie 250 km/h, ale można zainstalować opcjonalne pakiety, które podbiją ją do 280 km/h albo 305 km/h. Według inżynierów z Inglostadt podczas codziennej jazdy Audi RS Performance zadowolą się 9,5 litra benzyny na 100 km. Oczywiście na torze auta wykażą się znacznie większym apetytem...

Używane Audi A6 - sprawdź ogłoszenia

Cała ta oszałamiająca moc (w "zwykłych" RS-ach drzemie tylko 560 KM...) trafia na wszystkie koła (obowiązkowy napęd quattro) za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni tiptronic. Przekładnia również została podrasowana i ma być teraz jeszcze bardziej "sportowa". Biegi można zmieniać łopatkami przy wielofunkcyjnej kierownicy. Audi chwali się również dopracowaniem zawieszenia, układu kierowniczego i zamontowaniem wyczynowych hamulców.

Sportowe Audi z pakietem Performance rozpoznamy m.in po 21-calowych felgach, obniżonym zawieszaniu o 20 mm i bardziej agresywnej stylistyce (leciutko przeprojektowano zderzaki, wloty czy dyfuzor). We wnętrzu bez większych zmian - nowy wzór tapicerki na sportowych fotelach i kolorowe przeszycia (w zależności od auta, niebieskie albo czerwone).

Nowe Audi RS Performance w niemieckich salonach pojawią się już na początku listopada. Ceny? Podrasowane Audi RS 6 Avant to wydatek rzędu 117 000 euro (500 tysięcy złotych), RS 7 Sportback jest droższy i kosztuje 121 700 euro. Polska oferta nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ TAKŻE:

SMUTNY KONIEC SZALONEGO AUDI RS 6 AVANT

Audi RS6 Jona OlssonaAudi RS6 Jona Olssona fot. jon-olsson.com

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.