Toyota Prius C | Wiśnia i limonka

Najmniejszy przedstawiciel rodziny Priusów otrzymał właśnie delikatny lifting i bardzo ciekawą edycję specjalną

Toyota Prius | Osiemnaste urodziny

Toyota Prius już od dawna nie oznacza jednego modelu, a całą rodzinę hybrydowych samochodów. Oprócz podstawowego Priusa (i wersji plug-in) Japończycy oferują jeszcze rodzinny model Prius+ i mniejszy, przeznaczony do miasta Prius C. Samochód debiutował w 2011 roku w Japonii jako Aqua, a rok później trafił do Stanów Zjednoczonych, już jako Prius C. Literka "C" oznacza "city". W Europie rolę tego modelu pełni hybrydowa odmiana Yarisa.

Toyota lekko odświeżyła Priusa C na rok 2016. Wizualnie ograniczono się do trudnej do zauważenia kosmetyki, a główną nowością jest dodanie kilku nowoczesnych systemów bezpieczeństwa z pakietu Toyota Safety Sense. Chodzi tu np. o system zapobiegania kolizjom czy asystenta pasa ruchu.

Używana Toyota Prius - sprawdź ogłoszenia

Z okazji drobnych zmian Toyota przygotowała limitowaną edycję Persona. Jak widzimy na zdjęciach, gwoździem programu jest wyjątkowe malowanie. Prius C został pomalowany czarnym lakierem, z którym kontrastują jaskrawe elementy w dwóch kolorach do wyboru. Prius będzie się wyróżniał na drodze albo wiśniowymi (Cherry Pearl), albo limonkowymi (Electric Lime) akcentami. Inna nowość to czarne, 15-calowe felgi, wygodniejsze fotele i dwukolorowa tapicerka w kabinie. Toyota Prius C Persona Series w liczbie 1500 sztuk trafi do sprzedaży w grudniu.

Edycja specjalna nie zmienia nic od strony technicznej. Układ hybrydowy to w dalszym ciągu 1,5-litrowa, czterocylindrowa jednostka spalinowa i motor elektryczny. Łączna moc układu to około 100 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

TOYOTA PRIUS 2015 | CO NOWEGO?

Nowa Toyota PriusNowa Toyota Prius Fot. Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.