Koniec Dodge'a Vipera już w 2017 roku?

Już od dłuższego czasu Dodge Viper zmaga się z poważnymi problemami. Teraz pojawiły się plotki, że koncern FCA może zawiesić jego produkcję już w 2017

Dodge Viper | Szokujące ceny w Chinach

Dodge Viper pojawił się na rynku w 1992 roku. Już kilka razy zbierały się nad nim czarne chmury. Zdecydowanie najgorzej było w okolicach roku 2010, kiedy to kryzys zdusił Chryslera i podjęto decyzję o zaprzestaniu jego produkcji. Auto wróciło w nowej odsłonie w 2013 roku, ale nie spotkało się z gorącym przyjęciem na rynku. Vipery zalegały w magazynach, a Dodge musiał się ratować obniżką wygórowanej ceny w 2014 roku. Sprzedaż ruszyła, ale jak się okazuje niewystarczająco...

W całym 2014 Dodge sprzedał w Stanach tylko 760 Viperów, a w tym roku sprzedaż wyraźnie spada. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, klienci kupili o 8% mniej Viperów.

Używany Dodge w Polsce? Zobacz ogłoszenia

Z koncernu Fiat Chrysler Automobiles coraz częściej płyną niepokojące wieści. Wszystko wskazuje na to, że obecny Viper przestanie być produkowany już w 2017 roku, a zarząd bardzo niechętnie podchodzi do pomysłu tworzenia nowej generacji albo przenoszenia produkcji w inne miejsce. Niestety, FCA zaczęło oswajać nas z myślą, że będziemy musieli pożegnać się z Viperem i jego potężną 8,4-litrową "V-dziesiątką" (oszałamiające 640 KM i 812 Nm).

Czy rok 2017 okaże się definitywnym zakończeniem produkcji jadowitej żmii i będziemy musieli pożegnać to wyjątkowe auto? Miejmy nadzieję, że nie. Motoryzacja nie będzie już taka sama bez szalonego, bezkompromisowego sportowca z USA. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za Vipera.

ZOBACZ TAKŻE:

ALFA ROMEO GIULIA | PIĘKNA WŁOSZKA

Alfa Romeo GiuliaAlfa Romeo Giulia Fot. Alfa Romeo

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.