Fiat Tipo | Nowe zdjęcia i wideo

Nowy model Fiata coraz bliżej. Poznaliśmy już jego oficjalną nazwę, Tipo, więc najwyższy czas przyjrzeć się temu autu nieco dokładniej

Nowy Fiat 500 | Z duże chmury mały deszcz

Turecki oddział Fiata opublikował pierwsze zdjęcia nowego modelu w ruchu. Powstał tez film promocyjny. Nowy Fiat to kompaktowy sedan, którego początkowo nazwano Aegea, ale ostatecznie ta nazwa pozostanie tylko w Turcji, gdzie samochód zadebiutuje w pierwszej kolejności. Na pozostałych 40 rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki nowy Fiat będzie oferowany pod dobrze znaną nazwą Tipo.

Czterodrzwiowe auto o klasycznej linii, ale nowoczesnej stylizacji, mierzy 4,5 m długości, 1,78 m szerokości i 1,48 m wysokości przy rozstawie osi równym 2,64 m. Producent podkreśla, że wnętrze Tipo jest przestronne. Tradycyjnie dla tego typu sedanów, Tipo robi wrażenie pojemnością bagażnik, która wynosi aż 510 litrów.

Na pokładzie znajdzie się nowy system multimedialny Uconnect z pięciocalowym ekranem dotykowym, wyposażony w łączność Bluetooth, czytniki SMS, sterowanie głosowe, gniazdo Aux i wejście USB, a także w kamerą cofania oraz nawigacją TomTom (opcje). Do napędu przewidziano dwa silniki Diesla Multijet II i dwa silniki benzynowe o mocy od 95 do 120 KM, współpracujące z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów.

Globalny model Fiata został zaprojektowany we Włoszech przez Centrum Stylistyczne FCA, opracowany w Turcji wraz z Tofa R&D, a jego produkcja będzie się odbywać w zakładzie w Bursie. Nowy Fiat Tipo trafi do sprzedaży we Włoszech już w grudniu tego roku. Na pozostałych rynkach, w tym polskim, pojawi się na początku 2016 roku. Ceny nie są jeszcze znane.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat 500X | Pierwsza jazda | Nowa jakość

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.