Plany Volvo | Crossover w 2018 roku?

Volvo szykuje się do kolejnej poważnej premiery. W 2018 roku powinniśmy zobaczyć propozycję Szwedów w klasie kompaktowych SUV-ów

Od 2020 nikt nie zginie w Volvo

Volvo na poważnie wraca do ścisłej czołówki branży. Szwedzka marka pod skrzydłami Chińczyków z Geely wyraźnie się rozwija, a ostatnie miesiące zostały uznane przez markę za jedne z najważniejszych w historii. Volvo konsekwentnie stara się stać poważnym graczem wśród marek premium. Środkiem do celu ma być kompletna wymiana gamy modelowej. Szwedzi celują w sprzedaż 800 tysięcy aut rocznie. Pierwszym zupełnie nowym projektem jest Volvo XC90, które okazało się dużym sukcesem rynkowym.

Używane Volvo V40 - sprawdź ogłoszenia

Nic więc dziwnego, że Volvo przymierza się do kolejnego samochodu z tak popularnego ostatnio segmentu SUV-ów i crossoverów. Nowy model miałby być nowoczesnym, kompaktowym crossoverem o nazwie XC40. Spodziewana premiera? 2018 rok.

Na razie nie Volvo nie ujawniło niczego więcej. Na pierwsze szkice i informacje przyjdzie nam poczekać. Wiemy jeszcze tylko, że crossover będzie produkowany w fabryce Volvo w Belgii i będzie pierwszym autem zbudowanym na bazie nowej kompaktowej platformy marki (CMA). Rok po XC40 na rynku mają pojawić się zupełnie nowe V40 oraz V40 Cross Country.

ZOBACZ TAKŻE:

VOLVO XC90 | PREZENTACJA MODELU

Volvo XC90Volvo XC90 fot. Volvo

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.