Salon Tokio 2015 | Toyota S-FR | Olbrzymie zainteresowanie

Parę dni wcześniej Toyota zaprezentowała trzy koncepty, które pod koniec października przywiezie do Tokio. Parę ogólnych informacji, kilka zdjęć, żadnych szczegółów. Jednak jeden projekt wywołał prawdziwą burzę

Nowa Toyota Prius

Już pod koniec października w stolicy Japonii odbędą się targi motoryzacyjne. Najważniejsi producenci z Kraju Kwitnącej Wiśni ujawnili już swoje premiery, a w Tokio zdradzą tylko kolejne szczegóły i zaprezentują auta na żywo. Wiemy już co wystawi Honda, Mazda oraz Toyota. Jednak tylko jedno auto wzbudziło powszechne zainteresowanie i uruchomiło całą lawinę plotek.

To Toyota S-FR, koncept małego sportowego auta. Inżynierowie z Toyoty postawili sobie tylko jeden cel - stworzyć leciutki, świetnie prowadzący się samochód z niewielkim silnikiem. Czteromiejscowy, wściekle żółty sportowiec mierzy 3 990 mm długości, 1 695 mm szerokości i 1 320 mm wysokości.

Używana Toyota GT86 już od...

Atmosferę wokół S-FR podgrzał fakt, że już wcześniej pojawiały się plotki o planach stworzenia "mniejszej Toyoty GT86". Mówiono wtedy o samochodzie z silnikiem o pojemności 1,5 litra i mocy 130 KM, którego waga nie przekraczałaby 980 kg.

Motoryzacyjny świat wprost oszalał na punkcie małego sportowego modelu Toyoty. To chyba najgorętsza premiera Tokio 2015, a przynajmniej ta, która wzbudziła największe zainteresowanie poza granicami Japonii. Mamy do czynienia z istnym wysypem kolejnych plotek i spekulacji. Raz za razem kolejne źródła potwierdzają wykorzystanie silnika 1.5 litra. Motor miałby współpracować tylko z sześciobiegową skrzynią Aisin. Poznaliśmy nawet cenę S-FR - w Japonii wynosiłaby około 10 tysięcy dolarów. Spekulacje nie ograniczają się tylko do samej Toyoty. Wiele osób twierdzi, że prezentacja S-FR skłoni Hondę do wprowadzenia modelu S660 na rynek europejski i amerykański...

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na informacje ze strony Toyoty. Oficjalna prezentacja pod koniec października. Wtedy powinniśmy dowiedzieć się, czy Toyota planuje produkcyjną wersję "małej GT86". Jeżeli rzeczywiście coś jest na rzeczy, to rynkowego debiutu moglibyśmy spodziewać się w okolicach 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

HONDA S660 | CIEKAWOSTKA Z JAPONII

Honda S660Honda S660 fot. Honda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.