Rinspeed Etos | Kierowco, jesteś niepotrzebny

Firma Rinspeed lubi zaskoczyć ciekawym projektem. Szwajcarzy ujawnili właśnie dwa pierwsze zdjęcia nowego modelu koncepcyjnego

Rinspeed XchangE | Zostań pasażerem

Szwajcarska firma Rinspeed postanowiła podgrzać atmosferę przed targami CES 2016 w Las Vegas i wypuściła do sieci dwa koncepcyjne rysunki swojego nowego modelu. To pierwszy raz, kiedy Rinspeed zaprezentuje nowy samochód poza granicami ojczyzny.

Z jakich projektów możemy znać Szwajcarów? To firma, która specjalizuje się w wyjątkowych, nowatorskich i ściśle limitowanych pojazdach. Przykładowo to oni odpowiadają za sQuba - pierwszy "podwodny samochód". Zbudowany na bazie Lotusa Elise sQuba mógł opuścić asfaltowe drogi, wjechać do wody i bez większych trudności zanurzyć się do 10 metrów.

Tym razem inżynierowie z Rinspeed postanowili wziąć się za tzw. samochody autonomiczne. Ich nowy projekt nazywa się Etos. Ma to być poligon doświadczalny do rozwijania tej technologii. Najciekawsze w koncepcie są chyba szyby, które pełnią role ekranów, na których będą wyświetlane informacje o samochodzie.

Ulubione auto Polaków na rynku wtórnym - sprawdź oferty

Na więcej informacji będziemy musieli poczekać do oficjalnej prezentacji. Na jednym z rysunków widzimy drona i jego lądowisko na tyle auta. Nie wiemy, jaką dokładnie rolę będzie pełnił dron, najprawdopodobniej będzie częścią systemu monitorowania otoczenia auta. Przy Etosie Rinspeed współpracuje z 25 innymi firmami z różnych gałęzi przemysłu.

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, Rinspeed Etos pojawi się podczas targów CES 2016 (targi elektroniki użytkowej) w Las Vegas. Premiera konceptu nastąpi już 6 stycznia przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

SAMOCHODOWE REKORDY GUINNESSA

autko Austina Coulsonaautko Austina Coulsona fot. Guinness | autko Austina Coulsona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.