Smart ForTwo Lorinser | Maluch na sterydach

W niektórych krajach Smart to niezwykle popularne miejskie autko. Firma tuningowa Lorinser postanowiła poddać malucha Daimlera lekkiej kuracji sterydowej

Smart... samochód dla psiarzy

Lorinser to niemieckie przedsiębiorstwo tuningowe, które specjalizuje się w modyfikacjach Mercedesów. Firma ma bardzo długą tradycję - powstała już w 1930 roku i początkowo zajmowała się dystrybucją i naprawą samochodów Daimlera. Teraz Lorinser wziął na warsztat najmniejsze autko koncernu.

Do zakładów tunera w Winnenden trafił Smart Fortwo, a Lorinser poddał go kuracji sterydowej. Sercem podrasowanego Smarta jest teraz trzycylindrowy silnik o pojemności 0,9 litra, z którego wyciśnięto 105 KM mocy i 160 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Używany Smart - zobacz ogłoszenia

Tuner nie mógł oczywiście zapomnieć o wyglądzie - Smart otrzymał przemodelowane zderzaki, wyraźniejsze przetłoczenia po bokach i dwie groźnie wyglądające końcówki wydechu. Oczywiście po wizycie u Lorinsera układ wydechowy otrzymał groźne, bojowe brzmienie. Obniżony o 30 mm Smart stoi na 17-calowych felgach "Speedy".

Niestety, nie ujawniono zdjęć wnętrza, ale wiemy, że tuner przygotował dla Smarta skórzaną tapicerkę, sportowe fotele i kierownicę oraz, obowiązkowe w takich projektach, aluminiowe nakładki na pedały. W kabinie pojawią się też karbonowe elementy i wykończenie deski rozdzielczej w kolorze piano black.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWY SMART | CENY W POLSCE

Smart Fortwo i ForfourSmart Fortwo i Forfour Smart

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.