Nissan Patrol NISMO | 433 KM w terenówce

Nissan oficjalnie rozpoczyna sprzedaż samochodów NISMO na Bliskim Wschodzie. Z tej okazji Japończycy przygotowali niespodziankę

Król crossoverów

Sportowy oddział Nissana - NISMO właśnie zagościł oficjalnie na Bliskim Wschodzie. Wraz z 370Z NISMO i GT-R-em NISMO zadebiutuje tam usportowiony Nissan Patrol. Prezentacja odbyła się w Dubaju.

W takich samochodach najciekawszy jest oczywiście silnik. Nissan zdecydował się na 5,6-litrową "V-ósemkę" o mocy 433 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potężny silnik współpracuje z automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje moc na wszystkie cztery koła. Niestety, Japończycy nie pochwalili się jeszcze dokładnymi osiągami swojej ekstremalnej terenówki. Oprócz wzmocnienia silnika, japońscy inżynierowie nie zapomnieli o nowym zawieszeniu z amortyzatorami Bilstein, podrasowanym układzie wydechowym, który ma teraz brzmieć groźnie, niczym prawdziwie sportowy samochód, wyczynowych hamulcach i poprawionym układzie kierowniczym.

Używany Nissan Patrol - sprawdź ogłoszenia

Nissan Patrol otrzymał od NISMO także bardziej agresywny wygląd. Patrol do zdjęć pozuje w charakterystycznym dla NISMO białym garniturze z czerwono-czarnymi motywami. Terenówka stoi na 22-calowych felgach RAYS. Nowy pakiet stylistyczny to m.in. LED-owe światła do jazdy w dzień, przemodelowane agresywniejsze zderzaki, wloty powietrza, dyfuzor i duże końcówki wydechu.

Patrol doczekał się także wnętrza godnego prawdziwej, sportowej edycji NISMO. Nie mogło oczywiście zabraknąć dobrze trzymających, sportowych foteli i skórzanej, białej tapicerki z czerwonymi przeszyciami i czarnymi motywami. W strategicznych miejscach umieszczono obowiązkowe napisy "NISMO". Zupełnie nowe zegary nawiązują do modelu GT-R.

Nissan Patrol NISMO wchodzi właśnie do sprzedaży na Bliskim Wschodzie, najpierw trafi do klientów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niestety, Nissan nawet nie napomknął o ewentualnej premierze w innych regionach świata. Najprawdopodobniej w Europie nie zobaczymy tego modelu. Wielka szkoda!

ZOBACZ TAKŻE:

JAK TESTUJE SIĘ SAMOCHODY?

Nissan | Jak testuje się samochody?Nissan | Jak testuje się samochody? fot. Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.