Salon Tokio 2015 | Nowy crossover i Impreza

Pod koniec października w Tokio odbędą się najważniejsze targi dla japońskich producentów. Subaru pokaże na nich dwa zupełnie nowe koncepty

Subaru udoskonala model XV

Ze względu na miłość klientów do wszelkiej maści SUV-ów i crossoverów, nie mogło oczywiście zabraknąć i takiego projektu. W Tokio Subaru zaprezentuje ciekawie wyglądający koncept VIZIV Future. Głównym punktem programu mają być innowacje, o czym świadczy nazwa - skrót VIZIV oznacza Vision for Innovation. To finał całej serii konceptów. Pierwszy VIZIV pojawił się w 2013, rok później zadebiutował VIZIV 2, a tegoroczny VIZIV Future wydaje się być autem gotowym do wprowadzenia do produkcji.

Używane Subaru Impreza - zobacz oferty

Nowoczesny crossover jest kierowany głównie do ludzi aktywnych. Na zdjęciach konceptu Subaru raz za razem chwali się pomysłami na przewożenie rowerów. O co chodzi ze wspomnianymi innowacjami? To przede wszystkim inteligentne systemy wspomagające kierowcę. Przykładowo Subaru chwali się dopracowaną technologią EyeSight, która monitoruje otoczenie crossovera i wykrywa potencjalne zagrożenia: pieszych, rowerzystów czy motocyklistów i ostrzega o nich kierowcę. Nie zabrakło też automatycznego awaryjnego hamowania i systemu unikania kolizji. VIZIV Future to także zaawansowane systemy autonomicznej jazdy.

Drugi nowy koncept, który zobaczymy w Tokio, to pięciodrzwiowa Impreza. Niestety w jej przypadku Japończycy są o wiele bardziej tajemniczy. Na razie udostępnili tylko dwa szkice koncepcyjne i nie podzielili się z nami żadnymi szczegółami. Auto ze szkiców wygląda bardzo dobrze, zachęca agresywnymi i dynamicznymi liniami, ale z jakimikolwiek ocenami trzeba wstrzymać się do pierwszych zdjęć prawdziwego konceptu.

ZOBACZ TAKŻE:

SUBARU LEVORG | CENY W POLSCE

Subaru LevorgSubaru Levorg fot. Subaru

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.