Lexus IS | Tekturowe origami

Marketingowcy Lexusa zdają się nie narzekać na nudę. Po kilku wcześneijszych szalonych pomysłach, teraz przyszedł czas na Lexusa IS z tektury

Lexus i sztuka nowoczesna

Przypomnijmy ostatnie ciekawe projekty Lexusa. Całkiem niedawno Japończycy zaprezentowali latającą deskorolkę Lexus Hoverboard, później wraz z muzykiem Will.i.am wzięli się za tworzenie muzyki, a na koniec w widowiskowy sposób rozjeżdżali Lexusem RC F pojemniki z farbą... Teraz Lexus wpadł na kolejny pomysł, który zapewni mu rozgłos. W Wielkiej Brytanii powstała wierna replika Lexusa IS w skali 1:1, stworzona przez artystów z... tektury. Nikogo nie zdziwi, że projekt nosi nazwę "Lexus The Origami".

Używany Lexus IS - sprawdź ogłoszenia

Do stworzenia tekturowego Lexusa IS wykorzystano 1700 wyciętych laserowo kawałków tektury o grubości 10 mm. Każdy kawałek został ponumerowany, aby składający auto się nie pomylili. Wykonanie całego Lexusa IS zajęło artystom ponad 3 miesiące! Auto zostanie zaprezentowane w Birmingham 8 października w ramach imprezy Grand Designs Live Birmingham.

Co ciekawe Lexus IS potrafi jeździć. Tekturowe nadwozie zostało zbudowane na stalowo-aluminiowej ramie, do której przymocowano również elektryczny silnik. Dzięki niemu i małym kółeczkom "samochód" może się poruszać z niewielką prędkością.

Niezwykłe dzieło Lexusa możecie podziwiać na zdjęciach (w galerii zamieszczamy 20 zdjęć tekturowego IS) oraz na oficjalnym filmie brytyjskiego oddziału marki. Możemy na nim zobaczyć, że "auto" naprawdę jeździ. Trzeba przyznać, że Lexus IS z tektury prezentuje się niesamowicie.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

LATAJĄCA DESKOROLKA LEXUSA W AKCJI

Lexus Hover - 'Latająca deskorolka'Lexus Hover - "Latająca deskorolka" fot. Lexus | Lexus Hover -

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.