Co kombinuje Nissan? Powrót konceptu 2020

Koncept Nissan 2020 Vision Gran Turismo to żadna nowość, ale Nissan postanowił poddać go lekkim poprawkom i przywieść do Tokio. Czyżby Japończycy szykowali się do stworzenia nowego samochodu sportowego?

Nissan GT-R Nismo

Na oficjalną odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać. Przypomnijmy, Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo był częścią akcji Sony, w której producenci tworzą wizje spektakularnych supersamochodów, a te trafiają do gry Gran Turismo, gdzie można nimi pojeździć. Za koncept Nissana odpowiadali młodzi projektanci z europejskiego oddziału marki. 2020 Concept tak spodobał się w Nissanie, że trafił w ręce inżynierów w centrali w Japonii.

Mogło się wydawać, że cały projekt zostanie zakończony po prezentacji konceptu w Goodwood 2014 i debiucie w grze. Jednak najwyraźniej Nissan nie zamierza porzucać 2020 Concept. Auto powróci pod koniec października w Tokio. Japończycy leciutko go odświeżyli (m.in. chromowane elementy z przodu) i pomalowali na nowy agresywny kolor Red Knight.

Używany Nissan Qashqai - sprawdź oferty

Spekuluje się, że 2020 Concept ma być zwiastunem nowego samochodu sportowego, nad którym pracuje japońska marka. Pojawia się coraz więcej informacji, że Nissan szykuje się do premiery superhybrydy, której sercem miałyby być dwa elektryczne motory i "V-szóstka" twin-turbo. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwsze wypowiedzi oficjeli Nissana. Jednak powrót 2020 Concept podpowiada nam, że coś jest na rzeczy...

ZOBACZ TAKŻE:

JAK TESTUJE SIĘ SAMOCHODY?

Nissan | Jak testuje się samochody?Nissan | Jak testuje się samochody? fot. Nissan

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.