Ford F-150 Raptor | Testy, testy i jeszcze więcej testów

Najciekawszy Ford F-150? Większość ludzi w tym momencie wymieni ekstremalną wersję Raptor. Ford szykuje się do wielkiej premiery i poddaje pickupa kolejnym testom

Amerykański twardziel | Super Duty

Nowiutki Ford F-150 zadebiutował na zeszłorocznym Salonie Samochodowym w Detroit (jako model 2015). Od dłuższego czasu Ford przymierza się do kolejnej wielkie premiery. Już w przyszłym roku w USA pojawi się wyczekiwany przez wielu, ekstremalny pick-up o groźnej nazwie Raptor.

W tym momencie trzeba przypomnieć jeden dość smutny fakt o nowym Raptorze. W poprzedniej generacji Amerykanie zdecydowali się na 6,2-litrową jednostkę V8 o mocy 411 KM. Niestety nawet Forda i ich Raptora dopadł downsizing. Pod maską nowej, off-roadowej bestii będzie pracował o wiele mniejszy silnik - nastał czas 3.5 Twin Turbo EcoBoost V6. Jednak Ford wszystkich uspokaja i zapewnia, że nowy Raptor (rocznik modelowy 2017) będzie wyraźnie mocniejszy od poprzednika.

Używany Ford Focus - sprawdź ogłoszenia

Ford od dłuższego czasu poddaje Raptora wymagającym testom w bardzo trudnych warunkach. W nowym filmie, kręconym przy wykorzystaniu dronów, Ford jeździ po jeziorze  Silver Lake w Michigan. Jak wygląda nowy Raptor (a wygląda świetnie!) możecie zobaczyć w naszej galerii, gdzie zamieszczamy całą paczkę zdjęć Raptora.

Jednym słowem, jest na co czekać.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

FORD RANGER | PICKUP DLA EUROPY

Ford Ranger WildtrakFord Ranger Wildtrak fot. Ford

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.