BMW X4 M40i | Prawie jak "emka"

BMW X4 doczekało się wreszcie topowej wersji. Do rodziny dołącza właśnie wariant M40i z silnikiem o mocy 360 KM

BMW M6 | Mocy nigdy za wiele?

Sportowy oddział BMW M GmbH przygotował właśnie najmocniejszą wersję BMW X4. Sercem M40i jest trzylitrowy silnik R6 TwinPower Turbo o mocy 360 KM i 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z automatyczną skrzynią biegów ZF.

Osiągi topowego BMW X4? Wskazówka prędkościomierza mija pierwszą "setkę" po niecałych pięciu sekundach i za sprawą elektronicznego kagańca zatrzymuje się przy 250 km/h. Całkiem nieźle, jak na SUV-a, który waży ponad 1,9 tony. Producent zarzeka się, że podczas normalnej, codziennej jazdy spalanie powinno oscylować wokół 8,6 litra na 100 km.

Używane BMW X5 na rynku wtórnym - sprawdź ogłoszenia

Wersję M40i rozpoznamy po przemodelowanych zderzakach, kilku agresywnych dodatkach aerodynamicznych, obniżonym zawieszeniu, groźnych końcówkach wydechu i charakterystycznym logo M na tylnej klapie. Usportowione BMW X4 stoi na 19-calowych felgach. Co środku? Sportowa kierownica i mocniej wyprofilowane fotele oraz obowiązkowe zdobienia pakietu M-Sport.

W oczekiwaniu na pełnoprawne BMW X4 M zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości wersji M40i.

ZOBACZ TAKŻE:

WSZYSTKO O | BMW X4 | KOLEJNA NISZA

BMW X4BMW X4 fot. BMW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.