Skandal w Volkswagenie | Nowe władze Porsche

Dotychczasowy szef Porsche został głównodowodzącym całego koncernu Volkswagen. Jego miejsce zajął Oliver Blume

VAG | Zmiany na samym szczycie

Pożar w Volkswagenie gasi dotychczasowy szef Porsche Matthias Muller. Porsche musiało bardzo szybko znaleźć jego następcę. Właśnie się dowiedzieliśmy, że nowym Prezesem Zarządu został dr Oliver Blume (47 lat), który do tej pory odpowiadał za produkcję i logistykę.

Inne zmiany personalne to powołanie Detleva von Platena na stanowisko Członka Zarządu Porsche ds. sprzedaży i marketingu. Przez ostatnie siedem lat von Platen szefował północnoamerykańskiemu oddziałowi Porsche. Awans otrzymał jeszcze Lutz Meschke - z Członka Zarządu ds. finansów Rada Nadzorcza mianowała go Wiceprezesem Zarządu.

Używane Porsche w Polsce - ile kosztuje?

Z nowych powołań cieszy się dr Wolfgang Porsche, Przewodniczący Rady Nadzorczej Porsche AG. Wszyscy awansowani pochodzą z wewnętrznych struktur Porsche, co podkreśla rodzinną atmosferę w firmie.

"Nasz nowy Członek Zarządu i Prezes Zarządu pochodzą z szeregów firmy. Porsche ma nie tylko wysoce zmotywowanych pracowników, ale i wielu wyjątkowo wykwalifikowanych menedżerów" - mówi Wolfgang Porsche.

Wątpliwości, co do przyszłości marki nie ma także Uwe Huck, Przewodniczący Rady Zakładowej Porsche:

Oliver Blume nie należy do początkujących menedżerów. Jest raczej w pełnym rozkwicie. To człowiek, który dysponuje odpowiednią techniką i jest w pełni oddany Porsche. Szczególnie cenię jego pragmatyczną naturę, świadomość społeczną i sposób, w jaki potrafi porwać naszych kolegów i pobudzić ich do działania. Ma wielkie serce, jest jednym z nas. Sądzę też, że istotne znaczenie ma powołanie na najwyższe stanowisko osoby odpowiedzialnej za produkcję. Jestem pewien, że Oliver Blume jest właściwą osobą, by z sukcesem kontynuować i dalej rozwijać to, co wspólnie zbudowaliśmy z Matthiasem Müllerem. Jeśli chcemy realizować zaplanowane projekty i zapewnić sobie przyszłość, potrzebujemy ciągłości działań".

ZOBACZ TAKŻE:

AFERA W VOLKSWAGENIE | WINNE SILNIKI TDI

Volkswagen JettaVolkswagen Jetta fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.