Porsche Mission E | Tak prezentuje się na filmach

Bez wątpienia jedną z najciekawszych premier we Frankfurcie było elektryczne Porsche Mission E. Teraz możemy zobaczyć, jak prototyp prezentuje się w akcji

Konfrontacja | Mercedes-AMG GT S vs. Porsche 911 Carrera 4 GTS

Za sprawą Tesli Model S przyjazne środowisku samochody przestały się kojarzyć z pokracznymi i powolnymi autami. Coraz więcej producentów z najwyższej motoryzacyjnej półki myśli o swoim elektryku. Jednym z pierwszych jest Porsche, które we Frankfurcie zaprezentowało swój spektakularny projekt Porsche Mission E. Dzisiaj mamy dla Was dwa filmy, na których można prototypowe Porsche obejrzeć w pełnej krasie.

O tym przełomowym koncepcie pisaliśmy więcej w naszej prezentacji z Frankfurtu (zamieszczamy ją poniżej). Tu wspomnimy tylko, że na pokładzie pracują dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, podobne do stosowanych w modelu 919 Hybrid, zwycięzcy tegorocznego maratonu Le Mans. Dwie jednostki elektryczne generują moc ponad 600 KM, co pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" w 3,5 sekundy.

Znacznie ciekawszy jest zasięg konceptu. Na jednym ładowaniu Mission E pokona około 500 km. To żaden przełom, ale Porsche opracowało specjalną ładowarkę z technologią 800 V - dzięki niej Porsche po 15 minutach ładowania będzie mogło przejechać 400 km.

Pierwszy film promocyjny pokazuje elektryczne Porsche z zewnątrz.

Zobacz wideo

Na drugim możemy przyjrzeć się wnętrzu Mission E.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

PORSCHE MISSION E | POZAMIATANE

Więcej o: