Mazda szykuje sportowy koncept na targi w Tokio

Już pod koniec października Mazda ujawni swój kolejny projekt. Ma to być zupełnie nowy sportowy samochód. Możliwe, że będzie to następca modelu RX-7

Mazda CX-3 | Ceny w Polsce | Dobrze wyposażona

Dla japońskiego producenta salon motoryzacyjny w Tokio to jedna z najważniejszych imprez tego typu w całym roku. Dowiedzieliśmy się właśnie, że głównym punktem programu Mazdy w stolicy Japonii będzie projekt zupełnie nowego samochodu sportowego.

Niestety Japończycy są bardzo oszczędni w dawkowaniu informacji. Atmosferę przed targami postanowili podgrzać tylko jednym zdjęciem, na którym widzimy dynamiczną sylwetkę konceptu oraz garścią bardzo ogólnikowych informacji. Wiemy, że koncept będzie tworzony w myśl filozofii KODO i z użyciem technologii SkyActive. Na scenie wystąpi w towarzystwie dwóch sportowych modeli marki: wyścigowej Mazdy MX-5S oraz zabytkowej Mazdy Cosmo Sport 110S z 1967 roku.

Mazda MX-5 na rynku wtórnym - sprawdź ogłoszenia

W Tokio zobaczymy również znany z Frankfurtu koncept nowego crossovera Koeru. Na japońskich targach rokrocznie organizowana jest wystawa Smart Mobility City, a na niej prezentowane są nowe pomysły i technologie z zakresu bezpieczeństwa. Swoimi rozwiązaniami pochwali się także Mazda, ale jeszcze nie wiemy, co dokładnie Japończycy szykują.

Targi w Tokio startują już 28 października.

ZOBACZ TAKŻE:

MAZDA KOERU | NOWY CROSSOVER

Mazda KoeruMazda Koeru fot. Mazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.