Peugeot i Sebastien Loeb | Wygrać Rajd Dakar

Sebastien Loeb dołączył właśnie do ekipy Peugeota i za sterami modelu 2008 DKR zmierzy się z trudami Rajdu Dakar

Peugeot 208 FL | Bestseller po poprawkach

Wygrać Rajd Dakar - Sebastien Loeb to chyba najlepsza osoba do takiego zadania. Francuz ma dopiero 41 lat, a już można go określić mianem legendy motorsportu. To dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata i autor rekordowego czasu podjazdu na Pikes Peak. Ostatnio z powodzeniem jeździł w wyścigach. Właśnie dowiedzieliśmy się, że mistrz dołączył do ekipy Peugeota i razem spróbują zmierzyć się z najtrudniejszym, terenowym rajdem świata.

Sebastien Loeb za kierownicą Peugeota 2008 DKR stawi się na starcie Dakaru już w styczniu 2016 roku. Jednak zanim Francuz trafi do Ameryki Południowej (w przyszłym roku Dakar to 13 morderczych etapów w Argentynie i Boliwii), czeka go jeszcze treningowy udział w październikowym Rajdzie Maroko. To pierwszy terenowy występ Loeba. Co o nowych wyzwaniach mówi sam mistrz?

Rajd Dakar różni się zdecydowanie od wyścigów, w których aktualnie startuję. To ponad dwutygodniowa impreza, która wymaga zupełnie innego przygotowania wytrzymałościowego. Po raz pierwszy zetknę się z tego rodzaju wysiłkiem. Peugeota 2008 DKR wypróbowałem w czerwcu i od razu zrobił na mnie duże wrażenie, a od tego czasu przeszedł istotną ewolucję. Największym zaskoczeniem było dla mnie to, jak kompletnie różni się prowadzenie samochodu dakarowego od innych samochodów wyczynowych. Jest to zupełnie nowe doświadczenie. O ile w WRC ma się nawyk omijania przeszkód, w tym pojeździe można je brać na przełaj. Oczywiście taki sposób pokonywania przeszkód wymaga nabrania pewności siebie i odpowiednich odruchów, co nie przychodzi od razu.

Terenowy Rajd Maroka rozpoczyna się już trzeciego października i wtedy zobaczymy, jak Loeb będzie sobie radził w nowych dla siebie warunkach. Możemy być jednak pewni, że Sebastien Loeb pokaże się z jak najlepszej strony.

Używany Peugeot 2008 - sprawdź ogłoszenia

Nie dość, że sam jest znakomitym kierowcą, to jeszcze Peugeot 2008 DKR 16 to prawdziwa bestia. W dodatku w ekipie Peugeota jeździ również Carlos Sainz, zwycięzca Dakaru w 2010 roku, który na pewno będzie mógł wspomóc kolegę swoim doświadczeniem. Panowie znają się bardzo dobrze, ponieważ jeździli razem w dwóch sezonach WRC.

ZOBACZ TAKŻE:

PEUGEOT 2008 DKR 16 | TERENOWY LEW URÓSŁ

Peugeot 2008 DKR16Peugeot 2008 DKR16 fot. Peugeot

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.