W Gliwicach ruszyła produkcja nowego Opla Astry

Piąta generacja Opla Astry również będzie powstawać w polskich zakładach General Motors w Gliwicach. 29 września z taśmy montażowej zjechał pierwszy egzemplarz nowego modelu

Opel Astra V | Pierwszy kontakt | Polskie ceny

Popularny kompakt Opla w nowej odsłonie jest lżejszy od poprzednika nawet o 200 kilogramów (w zależności od wersji), przestronniejszy, ma bardziej aerodynamiczną sylwetkę i jest napędzany wyłącznie nowo opracowanymi oszczędnymi silnikami. Czwarta generacja Astry była bestsellerem Opla na polskim rynku, piąta ma wszelkie predyspozycje, żeby powtórzyć ten sukces. Nowa generacja modelu kosztuje od 59 900 zł (1.4 Twinport/100 KM Esentia).

Używany Opel Astra - ogłoszenia

Pierwsza czerwona Astra z Gliwic, wyposażona w inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLUX? oraz system OnStar, lśniła w blasku fleszy podczas ceremonii oficjalnego rozpoczęcia regularnej produkcji. W uroczystościach wzięli udział liczni goście, w tym wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel, Peter Christian Küspert, konsul Stanów Zjednoczonych, Walter Braunohler, oraz prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

"Nowa Astra jest jakościowym skokiem w segmencie kompaktowym pod względem efektywności, łączności oraz wyposażenia na poziomie klasy premium. Dzięki nowej Astrze konsekwentnie realizujemy naszą filozofię oferowania technologii z wyższych segmentów wszystkim klientom marki Opel w przystępnych cenach. Jeszcze przed oficjalnym wejściem modelu na rynek otrzymaliśmy ponad 30 000 zamówień, co pokazuje, że spełniamy oczekiwania naszych klientów" - powiedział Peter Christian Küspert.
"Decyzja o produkcji w Gliwicach kolejnego nowego i technicznie zaawansowanego modelu marki Opel potwierdza wszechstronność i doświadczenie wysoko wykwalifikowanego polskiego zespołu. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że najlepsze produkty w swojej klasie są produkowane właśnie w Polsce. Rozwój fabryki ma także duże znaczenie zarówno dla Śląska, jak i całej polskiej gospodarki." - dodał wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Fabryka Opla w Gliwicach funkcjonuje od października 1998 roku. General Motors Manufacturing Poland składa się z trzech oddziałów: zakładu produkcji samochodów osobowych, zakładu produkcji silników oraz Centrum Usług Wspólnych. Oprócz zupełnie nowego Opla Astry w wersji hatchback, w Gliwicach obecnie produkowane są także: kabriolet Cascada oraz Astra J w wersjach sedan, GTC i OPC. Pod koniec bieżącego roku rozpocznie się tam także produkcja Buicka Cascady, przeznaczonego na rynek północnoamerykański.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Astra Sports Tourer | Pierwsze zdjęcia kombi

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.