Kosmiczna misja Audi

Audi zaangażowało się w bardzo ciekawy projekt. Wraz z kilkoma zapaleńcami z Part-Time Scienitists buduje łazika księżycowego

Audi S8 | polskie ceny

Producenci samochodów bardzo lubią próbować swoich sił w różnych ciekawych projektach, niekoniecznie ściśle związanych z branżą motoryzacyjną. Audi postanowiło pójść krok wyżej i zaangażowało się w projekt Google Lunar Xprize, w którym brało udział 25 ekip. Audi wsparło niemiecki zespół Part-Time Scientists. W "wyścigu" wciąż bierze udział 15 drużyn.

Używane Audi A4 - ogłoszenia

Zadaniem ekip jest stworzenie łazika, który poleci na Księżyc i przejedzie po nim 500 metrów. Cała przejażdżka ma zostać udokumentowana zdjęciami w wysokiej rozdzielczości, które zostaną przesłane na Ziemię. Rozstrzygnięcie konkursu i start rakiety z łazikiem na pokładzie zaplanowany jest na koniec 2017 roku.

Audi Lunar Quattro napędzany jest przez cztery silniki elektryczne, każdy napędza jedno z kół łazika. Baterie ładowane są przez panele słoneczne. Znamy też prędkość maksymalną księżycowego pojazdy Audi - to całe 3,54 km/h. Oczywiście prędkość jest w tym projekcie najmniej ważna, łazik ma przede wszystkim poradzić sobie z trudnym terenem i warunkami na Księżycu. W jeździe po powierzchni Księżyca nieoceniony ma okazać się dopracowany napęd quattro.

Na koniec mamy dla Was jeden z filmów promujących całą akcję o kryptonimie Audi: Mission to the Moon. Jesteśmy bardzo ciekawi jak cały projekt się rozwinie.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

AUDI W RĘKACH LEWANDOWSKIEGO I KOLEGÓW

Nowe modele Audi dla piłkarzy BayernuNowe modele Audi dla piłkarzy Bayernu Fot. Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.