Ford Focus RS | Narodziny legendy

Do europejskich salonów nowiutki Focus RS wjedzie już na początku 2016 roku. Ford robi wszystko, żeby premiera nie przeszła bez echa

Honda Civic Type -R | Ceny w Polsce | Skromne informacje

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery zupełnie nowego Focusa RS Ford przygotuje specjalny film promocyjny, na którym będziemy mogli prześledzić cały proces powstawania tego niesamowitego projektu. Na razie Ford wypuścił wideo, na którym zapowiada dokument o Focusie RS. Możemy na nim posłuchać inżynierów Forda oraz Kena Blocka, który aktywnie uczestniczył w tworzeniu nowego RS-a. Cały film o narodzinach Focusa RS pojawi się już niedługo.

Używany Ford Focus - sprawdź ogłoszenia

Przypomnijmy, że sercem Focusa RS jest silnik R4 2.3 znany z Mustanga. Po serii gruntownych modyfikacji Ford wycisnął z niego aż 350 KM i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia na wszystkie cztery łapy nowego drapieżnika.

Osiągi? Jest naprawdę nieźle... Wskazówka prędkościomierza minie pierwszą "setkę" po zaledwie 4,7 sekundy i zatrzyma się dopiero przy 266 km/h. To najszybszy i najlepiej przyspieszający RS w historii! W Polsce ten model kosztuje w promocji od niespełna 140 tys. zł.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Shelby Super Snake | Mocy nigdy dość

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.